Wczorajsza sesja przyniosła wzrostowe odbicie na krajowym rynku, które odbywało się w rytm lepszych nastrojów na giełdach zachodnich. Na wykresie 60-min kurs instrumentu odbija od strefy wsparcia zniesienia 61,8% z poprzedzającej fali wzrostowej. Natomiast bieżące maksimum sięgnęło linii szyi formacji głowy i ramion (oznaczenia na wykresie) przy wartości 2288 pkt. RSI wybiło się górą z lokalnego kanału spadkowego, na MACD jest sygnał kupna – od strony wskaźników spełnione byłyby warunki do kontynuacji zwyżki. Minusem pozostaje fakt niższego wolumenu na wzrostowym odbiciu oraz spadający LOP, obie obserwacje zmniejszają wiarygodność ruchu. Świadomość zbliżającego się weekendu majowego też nie buduje większej aktywności inwestycyjnej, stąd opór przy wspomnianej linii szyi może powtórnie zadziałać. Na diagramie dziennym układ ostatnich trzech świec jest zbliżony do gwiazdy porannej. W tym interwale RSI pozostaje w kanale wzrostowym, MACD wybronił się przed przebiciem w dół linii sygnalnej.
Dobry sentyment zagościł na giełdach zagranicznych. Publikacje wyników amerykańskich tuzów technologicznych w USA (Facebook, Microsoft, Amazon) pobudziły większy popyt co szczególnie zostało wykazane indeksem Nasdaq100. Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje lekko wzrostowe otwarcie dla FW20. Rentowności amerykańskich obligacji 5 i 10 letnich lekko osłabiły się uspokajając aktywa wysokiego ryzyka.
W dzisiejszym kalendarium zwracamy przede wszystkim uwagę na wstępny raport o zannualizowanej dynamice PKB w USA. W Europie pojawią się wskaźniki nastrojów w strefie euro. /Marcin Brendota/
BM Alior Bank
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis