Raport futures: 10.05.2018

foto: flickr, GPW

Sytuacja rynkowa

Utrzymujące się dobre nastroje na globalnych rynkach istotnie wsparły sentyment na krajowych, największych spółkach WIG20. Kurs FW20 wysoką wzrostową świecą przy zwiększonych obrotach kontynuował zapoczątkowane we wtorek odbicie. Na celowniku byłby teraz kwietniowy szczyt w obszarze 2343 pkt. Jednocześnie na wykresie dziennym może odżyć koncepcja formacji odwróconej głowy i ramion z linią szyi na ok. 2320 pkt. i potencjałem ruchu po wybiciu ok. 170 pkt. Jedyną rysą pozostaje nadal obniżający się LOP nie potwierdzający ostatniego przypływu optymizmu. Na RSI jest wykonany powrót do wcześniejszego kanału wzrostowego, MACD zakręca w stronę niedawno przełamanej linii sygnalnej. Na wykresie 60-min do testowania pozostaje szczyt z początku maja 2309 pkt. W tym interwale również uwagę zwraca obniżający się LOP. Na RSI pojawiają się oznaki wykupienia rynku.

Dla spółek indeksu bazowego mocne ożywienie jest notowane wśród spółek sektora finansowego. Dziś rano swoje wyniki opublikowały ALIOR, PEKAO, MBANK, we wszystkich przypadkach zaraportowany zysk przekroczył prognozy rynkowe. Lepszymi od prognoz wynikami może się również pochwalić ENERGA. Po ostatnich perturbacjach geopolitycznych (USA-Iran) rosą ceny ropy oraz paliw przekładając się wzrost oczekiwanych marż rafineryjnych uzasadniając zainteresowanie akcjami PKNORLEN i LOTOS. Nadal siłę wykazują akcje CDPROJEKT, czerwcowe targi w L.A. rozbudzając oczekiwania względem prezentacji Cyberpunk 2077.

Wzrostowe nastroje utrzymują się na giełdach amerykańskich, mocne pozostają sektor energetyczny oraz finansowy (banki komercyjne i inwestycyjne). Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje wzrostowy początek sesji dla FW20. /Marcin Brendota/

Biuro Marklerskie Alior Bank S.A.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.