Raport futures: 09.05.2018

foto: gpw

Sytuacja rynkowa

Wtorkowa sesja przyniosła mocniejszą zwyżkę na krajowym rynku. Przebieg sesji nie był jednak typowy. Począwszy od neutralnego otwarcia przez większą cześć sesji kurs pozostawał w wąskim przedziale cenowym. Dopiero w ostatniej godzinie handlu pojawił się mocniejszy popyt. Dla FW20 równocześnie obniżył się mocno LOP, który w dwie godziny spadł o blisko 1 tys szt, czyli też presja na zwyżkę była powodowana wyższą chęcią zamykania pozycji, lub wspierana zleceniami obronnymi z limitem aktywacji. Jednocześnie moment uruchomienia szerszego popytu można czasowo powiązać z wypowiedzią jednego z członków RPP o możliwej podwyżce stóp procentowych w 2019r. co wspierałoby nastawienie dla sektora bankowego (wyższe spready kredytowo depozytowe). Utrzymuje się zainteresowanie spółkami nowoczesnych technologii. Dla CDPROJEKT zbliża się termin czerwcowych targów E3 w LA, gdzie oczekiwane jest zaprezentowanie materiału z kolejne megaprodukcji Cyberpunk 2077. Dobrze zachowuje się CYFRPLSAT, którego akcje w ponad 60% odrobiły zapoczątkowany w sierpniu’17 trend spadkowy, spółka 10 maja publikuje wyniki za I kw.

Dla FW20 na wykresie 60-min punkt odwrotu podyktował teoretyczny poziom docelowy wynikający z wsp. 1,618 i ostatniej korekty wzrostowej (oznaczenia na wykresie). Obecnie do testowania jest opór lokalnego dołka z 25.04 przy wartości 2253 pkt. RSI wyszedł ze strefy wyprzedania rynku, na MACD pojawił się sygnał kupna. Na diagramie dziennym pojawiła się wysoka formacja przenikania jako zapowiedź zwrotu kursu.

Na giełdach zagranicznych dość spokojnie zostało przyjęte wycofanie się USA z porozumienia nuklearnego z Iranem, którego następstwem mają być wprowadzone sankcje ekonomiczne. Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje lekko wzrostowe otwarcie dla FW20. /Marcin Brendota/

Biuro Marklerskie Alior Bank S.A.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.