Piątkowa sesja przyniosła mocny spadek na krajowym rynku, któremu towarzyszył zarówno istotny wzrost wolumenu jak i LOP. Na wykresie 60-min została w pełni zrealizowana wcześniejsza formacja RGR, chociaż teoretycznie uległa wcześniejszemu załamaniu (powrót kursu ponad linię szyi). Pojawiająca się w ostatniej godzinie notowań świeca wysokiej fali sugeruje próbę osiągnięcia poziomu równowagi. Jednak sam fakt zejścia poniżej dołka z końca kwietnia może wpłynąć na dalsze osłabienie notowań, wsp. 1,618 z ostatniej korekty wzrostowej określa poziom docelowy w obszarze 2218 pkt. Na diagramie dziennym koncepcja odwróconej, pochyłej formacji RGR, po piątkowym spadku raczej traci swój kształt. Kurs zmierza w stronę marcowego dołka 2194 pkt.
Wśród spółek indeksu bazowego za słabe zachowanie WIG20 odpowiadają przede wszystkim banki. Trudno jednoznacznie wskazać źródło obniżenia sentymentu, dane o inflacji i brak perspektyw na podwyżkę stóp zostały już wcześniej ujęte w cenach. Niewykluczone że sprawa Getback pośrednio uderza w rentowności obligacji innych emitentów, w tym banków, podwyższając im szacunkowe koszty przyszłego finansowania. Mniej korzystne zmiany cen paliw vs. ropy (mocniejszy wzrost ropy od paliw) pognębiają notowania rafinerii, PKNORLEN jest na marcowym dołku. Słabo zachowują się także akcje energetyki, ostatni wzrost USDPLN wpływa w modelach wyceny na mocny wzrost cen węgla.
Zmiana notowań kontaktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje lekko wzrostowe otwarcie sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium wskazujemy odczyt o nowych zamówieniach w niemieckim przemyśle oraz liczne wystąpienia regionalnych szefów FED. /Marcin Brendota/
Biuro Marklerskie Alior Bank S.A.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis