RANKING: 10 najbardziej oryginalnych zrzutek 2019 roku

foto: pexels

Udana zbiórka na rekonstrukcję czaszki gigantycznego gada z Lisowic sprzed 205 milionów lat, elektroniczną rękę dla koleżanki ze szkoły czy maraton na Antarktydzie? Jak się okazuje, takie nietypowe zbiórki można bez problemu sfinansować w polskim internecie, a dodatkowo wartość ich niejednokrotnie przekracza kilkadziesiąt tysięcy złotych. Oto ranking najbardziej oryginalnych internetowych zrzutek zakończonych sukcesem finansowym w tym roku.

Liczba zorganizowanych zbiórek w polskim internecie dawno już przekroczyła milion, a ich łączna wartość w tym roku przekroczy 0,7 miliarda złotych. Polacy zbierają pieniądze z dużym sukcesem na wszelkiego typu projekty, w tym charytatywne, społeczne, biznesowe i indywidualne. Coraz więcej jest także zbiórek niestandardowych, unikatowych i oryginalnych. Jak pokazuje rzeczywistość, jedynie wyobraźnia ogranicza rodaków w kreowaniu nowych pomysłów na zbiórki. Jednak najważniejsze, że wiele z nich kończy się finansowym sukcesem, tzn. autorom zrzutek udaje się zgromadzić 100% lub więcej zadeklarowanej kwoty. W drodze do celu, liczy się innowacyjny pomysł, odważny plan, zaangażowanie jak największej grupy znajomych, czasem także celebrytów i znanych twarzy, skuteczne wykorzystanie narzędzi promocji oraz wiarygodność.

Jak pokazują dane zrzutka.pl, aby znaleźć finansowanie dla oryginalnego celu zbiórki na poziomie kilku tysięcy złotych, wystarczy zachęcić kilkudziesięciu darczyńców, którzy średnio wpłacają po kilkadziesiąt złotych. Zrzutki o większej wartości, tj. kilkudziesięciu tysięcy złotych, determinują konieczność zaangażowania kilkuset wpłacających, którzy zasilą zbiórkę kwotą od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba niestandardowych projektów stanowiła około 30% w ogólnej liczbie zrzutek na naszej platformie, podczas gdy w tym samym okresie zeszłego roku było ich około 10%. – mówi Tomasz Chołast, współzałożyciel zrzutka.pl.

Zespół zrzutka.pl przygotował subiektywny ranking oryginalnych, nietypowych i unikatowych zbiórek 2019 roku. Wśród nich znalazły się jedynie te, które zakończyły się sukcesem, tj. zebrały 100% lub więcej zaplanowanych środków pieniężnych.

Oto pierwsza dziesiątka rankingu zrzutka.pl „TOP 10 niecodziennych zrzutek 2019”

miejsce tytuł zrzutki zebrana kwota liczba wpłacających średnia wpłata Link do zrzutki
1 Rekonstrukcja czaszki gigantycznego gada z Lisowic sprzed 205 milionów lat 14 185 zł 123 115 zł https://zrzutka.pl/x54nrj
2 Elektroniczna ręka dla koleżanki ze szkoły 28 554 zł 452 63 zł https://zrzutka.pl/uxhe88
3 MARATON NA ANTARKTYDZIE 66 360 zł 337 197 zł https://zrzutka.pl/jdy7au
4 Wyprawa na Denali 2019 6 029 zł 62 97 zł https://zrzutka.pl/5kumbg
5 Runmageddon Sahara ” Moje Marzenie” 120 km w trzy dni. 6 907 zł 73 95 zł https://zrzutka.pl/k69ed5
6 Album „Wizje natury” 55 178 zł 577 96 zł https://zrzutka.pl/maudbs
7 BADWATER 135 – KRYSTIAN OGŁY 25 716 zł 154 167 zł https://zrzutka.pl/wdudah
8 Remont kawiarenki parafialnej 53 586 zł 877 61 zł https://zrzutka.pl/kawiarenka
9 K2 dla KAżdego & Justice 4 All ! 43 221 zł 776 56 zł https://zrzutka.pl/gczvgg
10 Pierwsza Polka na #Badwater135 w USA, najtrudniejszym ultra maratonie  na świecie. 25 027 zł 201 125 zł https://zrzutka.pl/3s7z5c

 

 

Poniżej prezentujemy opisy wybranych zbiórek z rankingu TOP 10

Elektroniczna ręka dla koleżanki ze szkoły

Wykonaliśmy protezę mechaniczną dla koleżanki ze szkoły, chcemy teraz zrobić jej rękę elektroniczną. Cały projekt, po zakończeniu chcemy umieścić dla społeczeństwa w internecie tak aby każdy mógł z niego skorzystać.

Runmageddon Sahara ” Moje Marzenie” 120 km w trzy dni

Celem tej zrzutki jest wsparcie finansowe umożliwiające wysłanie zapaleńca sportowego takiego jakim jestem ja, na wyzwanie życia pt. „Runmageddon Sahara 2019”. Wierzę, że marzenia się spełniają, tylko trzeba o nie walczyć!!! Na co dzień jestem samotną mamą dwóch córek (Oliwka 15 lat i Lenka 7 lat), gdyż Tata dziewczynek zmarł w 2017 r. Różnego rodzaju biegi survivalowe, a w szczególności Runmageddon, pokazały moją siłę i charakter, a także uzmysłowiły mi, że jestem silniejsza niż myślałam. Jestem w stanie pogodzić obowiązki związane ze szkołą dziewczynek, moją pracę oraz treningi. Wystarczy tylko chcieć!!!! Swoja pasją skutecznie zaraziłam córki. Razem staramy się spędzać czas m in. biorąc udział w różnego rodzaju eventach, o których wspomniałam wcześniej. Dlatego też, błoto, piasek, woda nie są nam obce, tak jak i ogromna ilość szczęścia ze wspólnie spędzonego czasu.

Rekonstrukcja czaszki gigantycznego gada z Lisowic sprzed 205 milionów lat

Zbieramy na rekonstrukcję czaszki gigantycznego gada, którego polscy naukowcy odkryli koło Lisowic. Dzięki temu czaszka zostanie w Polsce, w Muzeum Ewolucji! To chyba pierwsza taka zbiórka na świecie! Niedawno, po kilku latach pracy, Polacy ogłosili odkrycie gigantycznego gada ssakopodobnego. Tekst w szacownym piśmie naukowym Science, prestiż i te sprawy. Ale mieszkamy w Polsce, więc rzeczywistość piszczy. Jeden z autorów odkrycia, prof. Tomasz Sulej, zamówił u świetnej artystki, specjalistki od rekonstrukcji, model czaszki tego stwora. Tylko, że na zapłacenie za niego nie wystarczyło pieniędzy.

BADWATER 135 – KRYSTIAN OGŁY

Celem akcji jest zgromadzenie funduszy umożliwiających start Krystianowi Ogły w BADWATER 135 – najtrudniejszym ultra maratonie na świecie. Podczas biegu nie jest dostępna obsługa ani punkty odżywcze. Każdy biegacz musi zorganizować własny support, który poruszając się samochodem będzie go wspierał, zapewniając jedzenie i picie, chłodzenie wodą i lodem, pierwszą pomoc, a także podtrzymywał na duchu obecnością na trasie.

Więcej na zrzutka.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.