Przegląd prasy: zmiany w podatkach, USA, CD Projekt

foto: pixabay

Przegląd prasy internetowej z najciekawszymi, naszym zdaniem, wydarzeniami z ostatnich dni. Zaczynamy od ważnych zmian podatkowych nad którymi pracuje Ministerstwo Finansów. Resort finansów poinformował, że zmiany są zgodne z filozofią 3xP, czyli stworzeniem systemu podatkowego przejrzystego, prostego i przyjaznego dla podatników, w tym przedsiębiorców. Planowane zmiany dotyczyć będą między innymi rozliczeń PIT, podatku VAT, PCC i CIT. Więcej informacji w wiadomości TVN24 Biznes i Świat – Szykują się spore zmiany w podatkach. Sprawdź listę.

Świat wciąż z uwagą śledzą wiadomości dotyczące wojny handlowej pomiędzy USA a Chinami. Prezydent Donald Trump dał zielone światło do nałożenia ceł na wartą 50 mld dol. część importu z Chin. Strona chińska zapowiedziała działania odwetowe i zerwanie dotychczasowych ustaleń poczynionych z USA w temacie polityki handlowej. Więcej szczegółów w artykule Bankier.pl – Trump nałoży cła na Chiny.

Na warszawskiej giełdzie oczy inwestorów skierowane na spółkę CD Projekt, której wartość drastycznie rośnie. Co ciekawe, realnie w spółce nie stało się nic wielkiego, co uzasadniałoby aż takie wzrosty. Wszystko bazuje na marzeniach. Marzeniach o przyszłym sukcesie megaprodukcji. Gry, nad którą prace dopiero zaczęto w tym roku, czyli Cyberpunk 2077. Warto zajrzeć na money.pl – CD Projekt drugi najlepszy w Europie. Kapitał płynie jak lawina.

Wracając do Stanów Zjednoczonych zapraszamy na interesującą opinię w Przekroju Finansowym na temat ostatnich wydarzeń wokół dolara. Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl, wskazuje dlaczego amerykańska waluta w kolejnych miesiącach będzie jeszcze silniejsza. Dlaczego dolar już wkrótce może podrożeć do 4 zł? 

Na koniec coś dla fanów piłki nożnej czyli dopiero co rozpoczęty Mundial. INN Poland pokazuje wpływ na gospodarkę dla kraju organizującego mistrzostwa w piłce nożnej. Co zostanie Rosjanom po mistrzostwach świata? O tym przeczytasz w artykule Rosja przepali miliardy na mistrzostwach. W porównaniu z nimi, Polacy są mistrzami gospodarności.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.