Potencjalna próba rozegrania słabszego PLN

foto: flickr, zasoby NBP

Poranny, środowy handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie PLN. Eurodolar oscyluje blisko 1,1270 USD. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4725 PLN za euro, 3,9660 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2097 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9776 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,354% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu przyniosły lekkie schłodzenie na rynkach. Obserwowaliśmy odbicie wyceny dolara oraz nieznaczne spadki na Wall St. (przerwanie serii 6-sesji wzrostowych). Inwestorzy obawiają się rosnących statystyk dot. rozprzestrzeniania się COVID19 w USA. Dodatkowo przedstawiciele FED zasygnalizowali, że wzrost zachorowań może docelowo ograniczać odbicie gospodarcze w świetle wycofywania się z części działań stymulacyjnych. Trudno jednak mówić o mocniejszym ruchu – na razie jest to jedynie lekkie schłodzenie ostatniego układu risk-on na rynkach. Sam PLN kontynuuje ruchy konsolidacyjne blisko 4,45 PLN za euro. Widoczna jest jednak lekka presja na rozegranie słabszego złotego – dotąd jednak takie ruchy korygowane były poprawą nastrojów na rynkach bazowych.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. NBP przeprowadzi jedynie aukcję skupu obligacji skarbowych. Szeroki kalendarz makro na dziś zawiera m.in. wskazania inflacyjne z Węgier.

Z rynkowego punktu widzenia ewentualne podbicie kursu EUR/PLN z obecnych 4,45-4,47 PLN może przynieść test oporu na 4,5-4,51 PLN.

usd

eur

Konrad Ryczko
Analityk

Makler Papierów Wartościowych

Wydział Analiz Rynkowych
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.