Polisy turystyczne: Polska rośnie, Europa (prawie) jak przed pandemią

foto: pexels

W lipcu sprzedaż ubezpieczeń turystycznych na wyjazdy do Europy i krajów basenu Morza Śródziemnego zbliżyła się do poziomu z lata 2019, a na podróże krajowe wzrosła o ponad 50% – wynika z wewnętrznych danych Avivy. W sierpniu trend utrzymuje się. We wrześniu urlopy planuje wiele osób, które nie mają dzieci w wieku szkolnym – będą mogły skorzystać z 20% zniżki w składce, jeśli kupią ubezpieczenia poprzez MojąAvivę.

 

Dużo turystów pozostało w kraju w związku z pandemią i zmieniającymi się obostrzeniami covidowymi. Z drugiej strony, w lecie pandemia straciła na sile, a wprowadzony na początku wakacji unijny certyfikat covidowy ułatwił podróżowanie. W efekcie zainteresowanie klientów polisami turystycznymi na wakacje w Europie zbliżyło się do poziomu z lata 2019 r.

 

– W czasie pandemii wzrosło zainteresowanie ubezpieczeniami turystycznymi na wyjazdy w Polsce. Podobnie jak przy zagranicznych podróżach, Polacy chcą zadbać o swoje bezpieczeństwo. Ma to związek z rosnącą świadomością, po co są ubezpieczenia, i chęcią komfortowego odpoczynku – mówi Katarzyna Ładzikowska, specjalistka ds. indywidualnych ubezpieczeń majątkowych w Avivie.

 

Wyraźny wzrost sprzedaży krajowych polis turystycznych był widoczny już przed rokiem, gdy wykupiło je o 30% więcej klientów niż w roku 2019. Teraz wzrost wobec 2019 roku przekracza 50%.

 

Taki wzrost nie dziwi, jeśli spojrzymy na statystyki pokazujące zainteresowanie turystyką krajową. Na przykład  w lipcu br. szlaki Tatrzańskiego Parku Narodowego odwiedziło 770 tys. turystów, czyli o 100 tys. więcej niż w dotychczas rekordowym 2017 roku.

Serwis Nocowanie.pl zauważa tendencję do wydłużania urlopów na wrzesień. „Widzimy bardzo dużą popularność miejscowości położonych w górach, choć turyści mają w planach również jesienny wypoczynek nad morzem”. Nocowanie.pl podaje, że zapytania o wrześniowe noclegi najczęściej dotyczą takich miejscowości jak Zakopane, Karpacz, Gdańsk, SzczawnicaKołobrzegSzklarska PorębaMiędzyzdrojeSolinaPolańczyk oraz Władysławowo.

 

– Ubezpieczenie na wyjazd krajowy jest tańsze niż na zagraniczny, ale również niezbędne. Dobrze dobrane, zapewni odszkodowanie  w razie nieszczęśliwego wypadku oraz pokrycie kosztów, jeśli w czasie urlopu wyrządzimy komuś nieumyślnie szkodę. Można też ubezpieczyć swój rower oraz inny sprzęt sportowy, bagaż, a nawet swoje mieszkanie na czas wyjazdu – mówi Katarzyna Ładzikowska.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.