PLN bez większych zmian, schłodzenie nastrojów na rynku

Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekkie schłodzenie nastrojów na eurodolarze (oraz indeksach), co pośrednio wpływa również na gorsze nastroje wokół PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4885 PLN za euro, 3,9569 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1859 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9768 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu 1,393% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu na globalnych rynkach finansowych przyniosło zauważalne schłodzenie nastrojów wśród inwestorów. Amerykańskie parkiety zakończyły obrót „pod kreską”, co częściowo można wiązać z rozpoczynającym się sezonem publikacji wyników spółek za 2Q który najpewniej przyniesie ponad 40% spadek zysku. Dodatkowo obserwujemy lekki ruch korekcyjny na dolarze, aczkolwiek w ujęciu EUR/USD pozostajemy przy 1,1344 USD. Kwestia podbicia statystyk COVID19 w południowych stanach USA jest obecnie jednym z głównych czynników ryzyka dla rynków.

Lokalnie poznamy dziś decyzję RPP w zakresie stóp procentowych (brak zmian). Konferencja po posiedzeniu nie jest planowana. Globalnie będzie to dzień spod znaku publikacji odczytów inflacji CPI za czerwiec.

Z rynkowego punktu widzenia wczorajsze podbicie EUR/PLN można tłumaczyć w dużej mierze reakcją na zachowanie EUR/USD gdyż impuls ten nie wystąpił na pozostałych zestawieniach.

usd

eur

Konrad Ryczko
Analityk

Makler Papierów Wartościowych

Wydział Analiz Rynkowych
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.