PKO BP sponsorem Ekstraklasy

foto: Wikimedia Commons

Bank PKO BP został na trzy lata sponsorem piłkarskiej Ekstraklasy. Rozgrywki ruszają już w piątek, a prezentacja nowych sponsorów ma się odbyć dzień wcześniej. To bardzo ciekawy krok spółki zarządzającej rozgrywkami najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Największy polski bank będzie „oficjalnym bankiem Lotto Ekstraklasy”. Sponsorem tytularnym pozostaje marka Lotto, która w budżet spółki wnosi około 7 milionów złotych. Oficjalnej kwoty kontraktu z PKO BP nie podano, ale ma to być około 5 milionów złotych. Do tej pory przyszły sponsor Ekstraklasy rzadko angażował się w profesjonalny sport, stawiając raczej na sponsoring dużych imprez biegowych dla amatorów – maratonów i półmaratonów.

Dla każdej dużej korporacji sponsoring rozgrywek w najpopularniejszej dyscyplinie sportu w naszym kraju to duży krok do przodu. Przy dobrej pracy marketingowej bank może pozyskać nowych klientów, jednocześnie zyskując też spory zysk. Przed dwoma sezonami wartość medialna wygenerowana przez kluby dla sponsorów wyniosła 323 miliony złotych. Nieoficjalne informacje są też takie, że PKO BP od sezonu 2019/2020 ma być sponsorem tytularnym Ekstraklasy, zamieniając się rolami z Lotto. W tej sprawie na oficjalne potwierdzenie musimy jeszcze poczekać.

Radosław Kępys

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.