Pilotażowe wdrożenie prywatnej sieci 5G dla przedsiębiorstw

foto: pixabay

Ruszył inkubacyjny projekt, który jako jeden z pierwszych testuje kompleksowe, prywatne sieci 5G wewnątrz budynków przy użyciu zdezagregowanej architektury. Jako pierwsi, korzyści płynące z prywatnej łączności o dużej przepustowości, przetestują klienci korporacyjni, mający siedzibę w budynku PB5 La Défense w Paryżu. Wszystkie działania koordynowane są przez Colt Technology Services.

 

Konsorcjum dostarczy prywatne sieci 5G wewnątrz budynku PB5 La Défense w Paryżu, umożliwiając analizę różnych przypadków użycia wewnątrz przestrzeni coworkingowej zarządzanej przez imagin’Office. Ekosystem, stając się laboratorium terenowym, będzie testował przypadki użycia 5G, w tym tworzenie nowych zastosowań dla miejsca pracy przyszłości różnych branż.

 

W ramach projektu, Airspan, jako wyłączny dostawca otwartej sieci radiowej (RAN), dostarczy jednostki radiowe (RU), modemy 5G i oprogramowanie, stanowiące kluczowe elementy jego oferty kompleksowych rozwiązań Open RAN. Athonet dostarczy mobilny rdzeń Griffone 5G-SA. ADVA zapewni podstawowe komponenty infrastruktury, w tym hosting funkcji wirtualnych. Accedian dostarczy rozwiązania do monitorowania wydajności i analityki, aby zapewnić wysoką jakość usługi 5G. W celu uzyskania wydajności, którą obiecuje 5G, wymagana jest synchronizacja i współpraca w ramach kompleksowej usługi.

 

Koordynowany przez Colt program pilotażowy stanowi ważny krok w kierunku zapewnienia łączności w przedsiębiorstwach, zrozumienia i odblokowania korzyści płynących z 5G w branżach takich jak nieruchomości, budownictwo, handel detaliczny lub opieka zdrowotna.

 

– Biorąc pod uwagę wartość, jaką technologia 5G może wnieść do przedsiębiorstw, program pilotażowy utoruje drogę kolejnym innowacjom w usługach łączności na żądanie Colt, sieciach brzegowych i rozwiązaniach biznesowych, takich jak inteligentne biuro i inteligentna produkcja. Dzięki takim projektom możemy umożliwić przedsiębiorstwom transformację i rozwój w cyfrowym społeczeństwie jutra – powiedziała Jaya Deshmukh, wiceprezes Colt (EVP) ds. strategii i transformacji.

 

Korzyści płynące z zapewnienia sieci 5G w budynku PB5 w La Défense obejmują:

 

  • Łączność o wysokiej gęstości zapewniająca pracownikom lepsze doświadczenie pracy i zwiększoną produktywność;
  • Uproszczone i przyspieszone wdrażanie sieci prywatnych z możliwością pełnego zarządzania siecią dla dostawców usług, w tym projektowania, wdrażania i monitorowania;
  • Niezawodna wysoka wydajność dzięki umowom o gwarantowanym poziomie usług (SLA);
  • Wzrost wartości aktywów dla właściciela budynku;
  • Najwyższej jakości doświadczenie, polepszające warunki dla nowych miejsc pracy tworzonych w elastycznych przestrzeniach biurowych.

 

– Usługi wykorzystujące 5G wymagają deterministycznej wydajności. Aby zapewnić wysoką wydajność i niskie opóźnienia aplikacji, każda warstwa, od warstwy 2 do warstwy 7, musi być dokładnie zaprojektowana. Zarządzanie złożoną rozproszoną siecią 5G nie jest trudne, gdy masz pełny i szczegółowy wgląd w infrastrukturę fizyczną, wirtualną i chmurową. Dzięki temu innowacyjnemu programowi pilotażowemu i kompleksowemu rozwiązaniu do monitorowania wydajności, możemy zaprezentować wiele zalet 5G. Czujniki Skylight zbierają dane dot. wydajności w prywatnych sieciach 5G w czasie rzeczywistym i prezentują je w jednym miejscu wewnątrz Skylight Performance Analytics, aby zapewnić szczegółowy obraz, niezbędny dla spełnienia oczekiwań klientów i dotrzymania ścisłych umów SLA. Aby uzyskać analizę wydajności w milisekundach, trzeba mierzyć wydajność sieci i aplikacji w mikrosekundach – powiedział Richard Piasentin, Chief Strategy Officer w Accedian.

 

Giuseppe Bernini, wiceprezes ds. sprzedaży Airspan na Europę, zauważył z kolei, że ta współpraca stanowi ważny krok dla uzyskania autonomicznej technologii 5G w Paryżu.

 

– Pilotażowy projekt prywatnej sieci 5G, wykorzystujący nasze doświadczenie, oprogramowanie i sprzęt w zakresie 5G i Open RAN, pomoże wielu przedsiębiorstwom opracować i zweryfikować możliwości użycia 5G, które będą napędzać innowacje.

 

– 5G ma ogromny potencjał dla przedsiębiorstw. Pomoże im przekształcić procesy IT oraz osiągnąć i wykorzystać nową wydajność operacyjną. Współpracując z Coltem i pozostałymi partnerami, pokazujemy, co jest możliwe dzięki otwartej, bezpiecznej i elastycznej łączności korporacyjnej 5G. Kluczowym czynnikiem jest tutaj nasze złącze Ensemble Connector, które stanowi podstawę infrastruktury NFV (NFVi). W połączeniu z naszym FSP 150, zapewniającym łączność i synchronizację fronthaul, ta sieć będzie miała ogromne znaczenie dla centrum biznesowego PB5 La Défense. Co więcej, korzystając z naszego laboratorium O-RAN do testowania kompletnego rozwiązania, nie będzie żadnych ukrytych niespodzianek – podkreślił Mike Heffner, GM, Edge Cloud w ADVA.

 

– Athonet z przyjemnością wspiera pilotaż udostępniając platformę 5G-SA nowej generacji. 5G-SA umożliwia każdemu specjaliście IT wdrożenie i zarządzanie prywatną siecią 5G nie przekraczając poziomu skomplikowania konfiguracji Wi-Fi. Umożliwia dostawcom usług, takim jak Colt, dostarczanie najbardziej zaawansowanej technologii operatorów telefonii komórkowej dla przedsiębiorstw takich jak Icade i pokazuje, dlaczego Athonet jest najczęściej wybieranym prywatnym dostawcą sieci mobile core na świecie – zauważyła Aline Loiseau, dyrektor zarządzający Athonet France.

 

Tibco Telecoms, w ramach tego konsorcjum wnosi swoje doświadczenie w zakresie instalacji, konserwacji i obsługi sieci 5G.

 

– Wdrożenie prywatnej sieci 5G oznacza dla Tibco możliwość przetestowania nowych przypadków użycia związanych z instalacją robotyki, teleobecności, czy zarządzania energią. Bazując na tym doświadczeniu, wkrótce będziemy mogli zaoferować naszym klientom nowe, sprawdzone rozwiązania – powiedział Fréderic Le Guyader, dyrektor generalny Tibco Telecoms.

 

*

O Colt

 

Colt stara się zmieniać świat, dzięki sile łączności – wykorzystując wartości, które od zawsze były w DNA firmy, umożliwia klientom sukces. Sieć Colt IQ łączy ponad 900 centrów danych w Europie, Azji i największych centrach biznesowych w Ameryce Północnej, z ponad 29 000 budynkami z własną infrastrukturą sieciową.

 

Colt dobrze rozumie dzisiejsze, wciąż zmieniające się wymagania, dotyczące połączeń sieciowych i dostarcza elastyczne, w pełni bezpieczne oraz dostępne na żądanie rozwiązania sieciowe i komunikacji głosowej, zapewniając firmom możliwość bezproblemowego działania. Wśród klientów znajdują się organizacje przetwarzające ogromne wolumeny danych rozmieszczone w ponad 210 miastach i 30 krajach. Colt jest znanym pionierem i innowatorem w dziedzinie programowalnych sieci komputerowych (SDN) oraz wirtualizacji funkcji sieciowych (NFV). Jest również prywatnym przedsiębiorstwem, które jako jedno z najbardziej stabilnych finansowo w branży może poświęcić całą uwagę potrzebom swoich klientów. Więcej informacji na stronie www.colt.net.

 

O Airspan

Airspan Networks Holdings Inc. (NYSE American: MIMO) to amerykański dostawca przełomowego, oprogramowania i sprzętu dla sieci 5G oraz pionier kompleksowych rozwiązań Open RAN, które zapewniają interoperacyjność z innymi dostawcami. Ze względu na zastosowanie innowacyjnej technologii i znacznych inwestycji w badania i rozwój w celu budowy i rozwoju rozwiązań 5G, Airspan ​​zyskał mocną pozycję w obszarze stosowania 5G w pomieszczeniach i na zewnątrz, otwartej sieci RAN, sieciach prywatnych dla klientów korporacyjnych i zastosowaniach przemysłowych, stałym dostępie bezprzewodowym (FWA), oraz rozwiązaniach CBRS, które pomagają operatorom we wdrażaniu przyszłościowych rozwiązań sieciowych już dziś. Z ponad milionem ogniw wysłanych do 1000 klientów w ponad 100 krajach, Airspan ma skalę globalną. Więcej informacji na: www.airspan.com.

 

O ADVA

 

ADVA to firma oparta na innowacjach i skoncentrowana na pomaganiu klientom w osiąganiu sukcesów. Technologia firmy stanowi podstawę wspólnej cyfrowej przyszłości i wspiera sieci na całym świecie. Nieustannie rozwijamy przełomowy sprzęt i wiodące w branży sieciowej oprogramowanie, które stwarzają nowe możliwości biznesowe. To właśnie otwarte rozwiązania łączności umożliwiają klientom dostarczanie usług w chmurze i usług mobilnych, które dla dzisiejszego społeczeństwa są niezbędne. Razem budujemy prawdziwie połączoną i zrównoważoną przyszłość. Więcej informacji na www.adva.com.

 

O Tibco

 

Tibco, założone w 1984 roku, jest firmą zaangażowaną w tworzenie odpowiedzialnego cyfrowego świata, który dba o gospodarkę, człowieka i planetę. Tibco jest firmą świadczącą usługi cyfrowe, której misją jest pomaganie profesjonalnym klientom dobrze żyć w cyfrowym świecie, towarzysząc im w obszarach sieci i IT zorientowanych wokół 3 głównych branż: Proximity & maintenance, services & operations centers, and technological projects.

 

Oprócz wiedzy, jednym z wielkich atutów Tibco jest dostępność: 90 punktów kontaktowych we Francji, firma tworzy idealną siatkę, umożliwiającą bycie jak najbliżej klientów i ich potrzeb. Klientami Tibco są duże grupy, MŚP lub przedsiębiorstwa użyteczności publicznej. Jest ich prawie 1600 i są klasyfikowane według branż: operatorów telekomunikacyjnych i producentów sprzętu, banków i towarzystw ubezpieczeniowych, usług publicznych lub prywatnych, firm detalicznych i przemysłu. Więcej informacji na tibco.fr

 

O Athonet

 

Athonet jest liderem w dziedzinie technologii prywatnych sieci komórkowych, dostarczającym rdzeń sieci komórkowej przedsiębiorstwom i dostawcom usług komunikacyjnych w celu łączenia aplikacji, urządzeń i radiotelefonów. Dzięki ponad 10-letniemu doświadczeniu w dostarczaniu podstawowych rozwiązań mobilnych 4G/5G klientom i partnerom w każdym regionie świata, Athonet wspiera kluczowe branże, w których kontrola sieci, mobilność, bezpieczeństwo, wydajność i koszty są ważne dla wyników biznesowych. Więcej na www.athonet.com.

 

O Accedian

 

Accedian jest liderem w dziedzinie analityki wydajności i rozwiązań dotyczących doświadczeń użytkownika końcowego.

 

Dążymy do zapewnienia naszym klientom możliwości przyjrzenia się swojej infrastrukturze IT i sieci oraz zdolności do głębokiego zrozumienia user experience. Accedian dostarcza rozwiązania dla znanych na całym świecie brandów od ponad 15 lat. Więcej na accedian.com.

 

 

 

Źródło: colt.net

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.