One Board Media jako polskie przedsiębiorstwo medialne jest wydawcą serwisów internetowych o charakterze informacyjno-rozrywkowym. Media są naszą pasją więc tworzymy serwisy z których jesteśmy dumni i treści, które sami chcielibyśmy czytać. Zajmujemy się prowadzeniem redakcji internetowych, produkcją własnych materiałów prasowych i dostarczaniem wartościowego kontentu na potrzeby naszych odbiorców.

 

Grupę Web Magazyn tworzą obecnie dwa serwisy internetowe z zakresu biznesu i sportu i motoryzacji. Nasze tytuły:

Web Magazyn

Web Magazyn jako portal biznesowy skupia w swoich treściach najważniejsze informacje i komentarze z dziedzin – ekonomia, gospodarka, rynki finansowe, prawo czy nieruchomości. Codziennie publikujemy najciekawsze materiały z polskiego internetu. Pomagamy zrozumieć obecne trendy w gospodarce i wszystkie procesy i mechanizmy rządzące współczesnym rynkiem finansowym.

Format Sportowy

Na sport patrzymy z nieco innej strony, dlatego starannie selekcjonujemy tematy. Ekscytujemy się wydarzeniami na kortach tenisowych, torach wyścigowych i bieżniach lekkoatletycznych, czym dzielimy się na łamach Formatu Sportowego.

 

Tworzymy redakcję pracującą w pełni zdalnie

Od początku istnienia projektu wydawnictwa przyświecał nam jeden cel. Stworzyć pierwszą w Polsce, i prawdopodobnie jedyną na świecie, redakcję tworzoną wyłącznie przez osoby z niepełnosprawnościami.

Zespół WebMagazynu pracuje w pełni zdalnie w domowych, komfortowych warunkach. Wszystkich pracowników zatrudniamy na umowę o pracę z pensją zawsze na czas i pełnymi świadczenia socjalnymi. Nasi ludzie dostają nie tylko stałą pracę, ale przede wszystkim satysfakcję, szacunek oraz dużą dawkę pozytywnej motywacji.

 

Odpowiedzialność społeczna a biznes

„Każdemu zapewnia się wolność wyboru i wykonywania zawodu oraz wyboru miejsca pracy”*
*Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. (Dz.U. nr 78, poz. 483).

Zdaniem ekspertów poprawę sytuacji osób niepełnosprawnych na rynku pracy można osiągnąć wyłącznie przez skorelowanie kilku istotnych czynników. Jednym z nich jest zmiana nastawienia samych pracodawców.

71 procent specjalistów HR przyznaje, że stan zdrowia bywa powodem odrzucenia kandydata do pracy. Widzimy brak zrozumienia po stronie pracodawców, zarówno na poziomie mikro- i małych firm, jak i większych przedsiębiorstw. Są pewne stereotypy, że takie osoby będą non stop na zwolnieniu lekarskim, nie będą się angażować w pracę zespołu, tacy pracownicy będą mało efektywni, będą rodzić konflikty. (źródło: Arkadiusz Pączka, zastępca dyrektora generalnego, Pracodawcy RP)

 

Jakie problemy rozwiązujemy?

Naszą polityką zatrudnienia, w której pierwszeństwo mają osoby niepełnosprawne, chcemy udowodnić, że można w ten sposób budować biznes. Jednocześnie obalamy wszelkie mity wśród pracodawców i kwestionujemy nieprawdziwe argumenty, będące często powodem odrzucenia kandydata do pracy ze względu na jego stan zdrowia.

Aby szerzyć ideę społecznego biznesu powołaliśmy fundację Work 4 Life, której zadaniem jest pomagać innym firmom w Polsce w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Mówiąc krótko chcemy łączyć pracowników z pracodawcami.

Doskonale wiemy jak osoby z niepełnosprawnością mogą być cennym pracownikiem, niezwykle zmotywowanym w codziennych wyzwaniach zawodowych, wykształconym i posiadającym niezbędne kwalifikacje i umiejętności. Naszym zadaniem jest wyróżnić te cechy dla potencjalnych pracodawców.

 

Chcesz dowiedzieć się o nas więcej?

Przeczytaj co robimy jako przedsiębiorstwo odpowiedzialne społecznie
Chcesz z nami współpracować jako autor tekstów lub redaktor, zerknij do nas w dziale praca.
Przeczytaj więcej o naszym projekcie i wydawcy One Board Media