Odreagowanie spadkowe na wykresie cen złota

Bieżący tydzień przyniósł wybicie się notowań złota w górę ponad ważną psychologiczną barierę – poziom 1800 USD za uncję. Wczoraj jednak strona popytowa wyraźnie osłabła, a notowania kruszcu skierowały się w dół, dzisiaj rano kontynuując przecenę. Niemniej, notowania złota nadal poruszają się powyżej poziomu 1800 USD za uncję, obecnie testując tę barierę jako techniczne wsparcie.

Odreagowaniu spadkowemu cen złota sprzyja siła amerykańskiego dolara, wywołana powrotem wielu inwestorów do nastawienia risk-off. Notowania USD są bowiem negatywnie skorelowane z cenami złota.

Inwestorzy są pod wpływem strachu związanego z potencjalnymi konsekwencjami drugiej fali pandemii. Wczorajsza liczba nowych przypadków koronawirusa w USA była rekordowa, co rozbudziło obawy dotyczące możliwego powrotu restrykcji związanych z przemieszczaniem się czy funkcjonowaniem przedsiębiorstw.

Mimo że inwestorzy uciekają w kierunku dolara jako tzw. bezpiecznej przystani, to na nastawieniu risk-off w średnio- i długoterminowym podejściu zyskać może także złoto. Kruszec ten także jest traktowany przez inwestorów jako atrakcyjny dodatek do portfela w okresie rynkowej niepewności. Tymczasem z technicznego punktu widzenia, na korzyść kupujących działa fakt, że poziom 1800 USD za uncję póki co służy jako skuteczne wsparcie.

 

Notowania złota – dane dzienne

Notowania złota – dane dzienne

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.