Notowania złota nadal powyżej 1800 USD za uncję

Podczas piątkowej sesji notowania złota powróciły dynamicznie ponad poziom 1800 USD za uncję. Tym samym, cały miniony tydzień zakończył się dla cen tego surowca na plusie.

Powrót notowań ponad wspomnianą psychologiczną barierę to pozytywny sygnał, który można odczytywać jako potwierdzenie siły strony popytowej na rynku złota. Dzisiaj rano notowania kruszcu poruszają się w konsolidacji w okolicach piątkowego zamknięcia.

Sytuacja na rynku złota jest lustrzanym odbiciem tego, co dzieje się na wykresie indeksu amerykańskiego dolara, negatywnie skorelowanego z cenami kruszcu. W piątek wartość USD tąpnęła w dół, pozwalając notowaniom złota odbić mocno w górę. Niemniej, już dzisiaj wartość amerykańskiej waluty porusza się blisko piątkowego zamknięcia, a tym samym pozostaje niedaleko tegorocznych minimów.

Notowania indeksu USD znajdują się obecnie przy ważnym poziomie wsparcia, co stanowi czynnik ryzyka dla cen złota. Wyraźne odbicie dolara w górę z pewnością zaburzyłoby scenariusz wzrostowy na złocie – ale go nie wyklucza. Jeśli problemy w globalnej gospodarce, wywołane głównie drugą falą pandemii, będą się utrzymywać, to zarówno dolar, jak i złoto, będą zyskiwać na wartości jako tzw. bezpieczne przystanie.

 

Notowania złota – dane dzienne

Notowania złota – dane dzienne

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.