MCI Management wzywa do sprzedaży 19 mln akcji

foto: flickr, GPW

Po wtorkowej sesji indeks WIG odnotował niewielką zwyżkę, jednak została ona główne wykonana segmentem największych spółek, indeks mWIG40 odnotował kolejną zniżkę z rzędu, sWIG80 pozostał z raczej symbolicznym wzrostem o 0,1%. Mocne zwroty mają miejsce na wspominanej ostatnio spółce CDPROJEKT. Prezentacja zwiastuna najnowszej produkcji Cyberpunk 2077, mimo ciepłego przyjęcia przez obserwatorów, została gorzej odebrana przez inwestorów z racji dalszego braku chociażby przybliżonego terminu premiery gry. Ale też wczorajsze pełniejsze pokazy ze wskazaniem większych detali w zakresie samej motoryki gry, fabuły, opisu postaci, itp., zdają się potwierdzać wysoki stopień zaawansowanie prac, niewykluczone że zmierzających do końca, co z kolei zostało dość dobrze odebrane przez rynek kapitałowy.

W bieżących komunikatach zwracamy uwagę na zaprezentowane plany PKNORLEN o inwestycjach w nowe moce petrochemiczne (np. surowce do produkcji tworzyw sztucznych). Spółka do 2023r zamierza na ten cel wydać ok. 8,3 mld zł, po zakończeniu inwestycji dodatkowa EBITDA z nowych mocy powinna wynieść ok. 1,5 mld zł. Jednocześnie zarząd skłania się do rekomendowania wypłat dywidend w kolejnych latach, co obok wspomnianych inwestycji, jest dobrze przyjmowane przez rynek i w tym przypadku neguje wcześniejsze pomysły zaangażowania spółki w budowę energetyki jądrowej. MCI Management wzywa do sprzedaży 19 mln akcji po cenie 9,8 zł (wczorajsza cena rynkowa to 9 zł). MCI Management ze swoim właścicielem T. Czechowiczem już posiada ponad 64% akcji MCI Capital i w wyniku wezwania chce osiągnąć 100% udział. Oferowana premia powinna przybliżyć powodzenie wezwania i w dalszej fazie będzie to wiązane z możliwym wycofaniem spółki z notowań giełdowych. W temacie wezwań została podwyższona cena w wezwaniu Allumainvest oraz innych wzywających na akcje COLIAN Holding do 4,1 zł z poprzednio oferowanych 3,76 zł.

Głównym wydarzeniem dzisiejszego dnia pozostaje zakończenie posiedzenia FOMC. Kombinacja rosnącej presji inflacyjnej (CPI 2,85% r/r) oraz bardzo niskiej stopy bezrobocia 3,8% raczej potwierdza oczekiwania rynkowe w kierunku dalszej podwyżki stóp procentowych o 25 pb. Rynki amerykańskie wykazują względem tego spokój. Ponad oczekiwanym wzrostem kosztów finansowania dłużnego nadal unoszą się ambitne prognozy wzrostu zysków przedsiębiorstw. /Marcin Brendota/

BM Alior Bank

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.