Mądry sposób na konsumpcję wartościowych treści w czasie Świąt i w Nowym Roku

foto: pexels

Spędzamy średnio 7 godzin więcej przed ekranami telewizorów, smartfonów i ekranów komputerów niż przed pandemią. Statystyki pokazują, że tymi którzy w największym stopniu konsumują media, są dzieci i młodzież. Niestety, większość tego czasu przeznaczana jest przez nich na oglądanie niskowartościowych treści. Co prawda, trudno ograniczyć zupełnie tego typu aktywności, jednak opiekunowie powinni zadbać o to, aby czas spędzony przez ekranami był wartościowym. Jak to zrobić?

Najnowsze badania pokazują, że w okresie Covid-19 spędzamy, zwłaszcza dzieci i młodzież, o blisko 1/3 więcej czasu przed ekranami niż to miało miejsce przed pandemią. Przeciętny Europejczyk poświecą już średnio 6 godzin i 59 minut każdego dnia na tego typu czynności. Nawet dla dwu czy trzylatków długie oglądanie TV stało się podstawową rozrywką podczas częstej ostatnio pracy rodzica z domu. Jak zadbać o wybór odpowiednich treści do oglądania dla dzieci i młodzieży? Wystarczy wybrać dostawcę dobrego jakościowo kontentu, a także takiego, który zadba o ochronę najmłodszych przed samodzielnym uruchomieniem nieodpowiednich kanałów czy treści.

Trafny wybór

GONET.TV to inteligentna platforma internetowa, która umożliwia w sposób całkowicie legalny oglądanie TV oraz wideo na żądanie bez konieczności instalacji satelity, anteny czy kabla. Serwis oferuje podstawowy pakiet w ramach, którego można oglądać 110 kanałów TV na żywo na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu, korzystać z bogatej biblioteki VOD oraz słuchać ponad 34 tysięcy stacji radiowych z czego kilkaset w języku polskim.

– Co ważne, GONET.TV, jako jedyna platforma na rynku, zapewnia bezpłatne nagrywanie i przechowywanie programów do 30 dni, a także ich pauzowania i przewijanie w czasie oglądania. Dzięki czemu, można w dowolnym momencie przerwać oglądanie, a potem powrócić do rozrywki. Istnieje także możliwość zaplanowania nagrywania programu lub jego serii bez konieczności posiadania zewnętrznego dysku czy nagrywarki. Całość bowiem pobierana jest z serwerów operatora serwisu, a nie indywidualnego sprzętu użytkownika, dzięki czemu nie ma konieczności kupowania dodatkowego urządzenia – mówi Marek Slonina, Country Manager w Polsce, GONET.TV.

Warto także podkreślić, że koszt pełnego pakietu to tylko 1 zł za pierwszy miesiąc, dzięki czemu bariera finansowa, aby przetestować pełną ofertę GONET praktycznie nie istnieje. W kolejnych miesiącach cena to 29 zł miesięcznie, co powoduje że jest to najniższa na rynku opłata za tak rozbudowany pakiet. Abonament można opłacić kartą, przelewem, a nawet przekazem pocztowym. Przy zasubskrybowaniu usługi GONET.TV nie podpisuje się umowy, co oznacz, że można z niej zrezygnować w dowolnym momencie.

Dla kogo?

Wśród ponad 80 polskich kanałów na uwagę zasługuje atrakcyjna oferta programowa przeznaczona dla Pań, ich dzieci, jak i całych familii. Stacji dedykowanych tym grupom jest kilkadziesiąt. Dla samych milusińskich w ofercie jest kilkanaście kanałów, w tym 2×2 – stacja zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych dzieci, Duck TV i Duck TV plus – programy dla najmłodszych widzów, współtworzone z psychologiem dziecięcym. 4fun kids to z kolei stacja muzyczna, która nie tylko bawi, ale także uczy. Oferuje bowiem programy do nauki, w tym języków obcych. Top Kids i Top Kids Junior to przede wszystkim starsze, dobre kreskówki, co ważne bez przemocy, oferowane w cyfrowo odrestaurowanych wersjach. Na uwagę zasługuje także kanał do nauki języka angielskiego – English Club. Są tam prezentowane programy, zarówno dla dzieci, jak i nastolatków, którzy mogą doskonalić swoje umiejętności językowe.

– Oferujemy możliwość utworzenia konta dziecięcego, w ramach którego możemy zablokować stacje TV, których nie chcemy pozwolić dzieciom oglądać. Oferujemy także opcję ograniczenia wiekowego, dzięki czemu wszystkie programy oznaczone jako np. treść tylko dla osób powyżej 12 roku życia, będą niedostępne dla młodszych obiorców.  – dodaje Marek Słonina z GONET.TV.

Wśród stacji, które chętnie będą oglądały całe rodziny są na pewno kanały filmowe, m.in.: Filmbox Premium HD, Filmbox Family HD, Filmbox Extra HD, Filmbox Action HD, Kino TV HD, Kino Polska HD, FilMax, Stopklatka czy Eurochannel.

Ofertę programową dla Pań rozpoczynają kanały tematyczne, takie jak Home TV czy Red Carpert. Ten pierwszy prezentuje świat nieruchomości, remontów, projektowania wnętrz, a także pięknych ogrodów. W ramówce znajdują się również programy kulinarne. Z kolei, drugi kanał prezentuje informacje ze świata show-biznesu, w ramach którego omawiane są najnowsze premiery filmowe, a także prezentowane m.in. sylwetki gwiazd ekranu, zarówno tego małego, jak i dużego. Dodatkowo, ofertę programową dla kobiet uzupełniają kanały tematyczne, np. Novela TV, oferująca wciągające i niekończące się historie prezentowane w formie telenowel, czy kanały muzyczne, np. 4Fun Dance, Nuta TV, Stars TV, Music Box, Power TV, a także te dla bardziej wysublimowanych gustów, jak Jazz czy Retro Music. Warto także podkreślić, że platforma stale wzbogaca swoją ofertę o kolejne stacje, ale zachowując dotychczasowe, niskie ceny.

Co wyróżnia Gonet.tv?

Dzięki swojej mobilności GONET.TV daje klientom możliwość oglądania polskich kanałów TV na żywo także za granicą, na terenie całej Unii Europejskiej, np. w trakcie urlopu lub wyjazdu służbowego. Dodatkowo, do oglądania filmów, programów i telewizji w wysokiej jakości w GONET.TV, wystarczy połączenie internetowe o minimalnej prędkości, tj. 3 Mb/s. Dzięki czemu, oglądania TV np. na smartfonie będzie pochłaniało bardzo niedużą ilość internetu. Warto podkreślić, że powyższych możliwości nie oferuje konkurencja na polskim rynku.

Więcej: https://www.gonet.tv/pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.