Łóżko obrotowe Twist- wsparcie i mobilizacja dla chorych

Przewlekłe choroby, wymagające zachowania pozycji leżącej to spore obciążenie dla organizmu. Wymuszona pozycja, jaką chory przyjmuje przez większość dnia, może powodować powstawanie bolesnych odleżyn, a do tego kłopoty z krążeniem. Aby uniknąć problemu podkładania poduszek podczas prób zmiany pozycji, warto poznać funkcje łóżka Twist, które ułatwiają układanie chorego w pozycji siedzącej. Jak skonstruowane jest łóżko rehabilitacyjne Twist, umożliwiające przyjęcie pozycji siedzącej?

Łóżko obrotowe Twist – wsparcie codziennej aktywności ruchowej

Łóżko obrotowe Twist to specjalistyczne łóżko z funkcją pionizacji, przeznaczone dla osób chorych, przebywających przez większość dnia w pozycji leżącej. Łóżko rehabilitacyjne gwarantuje komfort i wygodę osoby chorej, a także jej pełne bezpieczeństwo. Jest wyposażone w wiele dodatkowych funkcji i udogodnień, które przydają się w codziennej pielęgnacji osoby chorej. Każde łóżko posiada elektryczny napęd umożliwiający sterowanie pozycjami z użyciem pilota. Dzięki możliwości dowolnej zmiany pozycji, z łatwością można uniknąć powstawania odleżyn. Napęd przydaje się w wielu sytuacjach, np. podczas posiłków czy spędzania wolnego czasu. Przydatną opcją jest funkcja uniesienia nóg, co poprawia krążenie i zapobiega nieprzyjemnym obrzękom. Dodatkowymi funkcjonalnościami, jakie posiada łóżko rehabilitacyjne z funkcją pionizacji jest możliwość jego ukośnego ustawienia w celu uzyskania pozycji drenażowej. W zależności od wersji, łóżko może posiadać wbudowaną lampkę LED, a w zestawie może znaleźć się także doskonałej jakości materac przeciwodleżynowy oraz nieprzemakalne prześcieradło.

elektryczne łóżko Twist

Łóżko rehabilitacyjne obrotowe Twist- dla kogo będzie odpowiednie?

Łóżko z funkcją fotela przeznaczone jest dla osób przewlekle, obłożnie chorych, spędzających większość czasu w pozycji leżącej. Jest doskonałym i skutecznym wsparciem codziennej aktywności ruchowej poprzez możliwość łatwego przechodzenia do pozycji siedzącej. To pozwala na wyeliminowanie niewygodnego podkładania poduszek dla zmiany pozycji. Dzięki możliwości ustawienia pozycji drenażowej, jaką daje przechylenie łóżka, będzie ono odpowiednie również dla osób z problemami oddechowymi, jak i cierpiących na zalegającą w płucach wydzielinę. Łatwość przechodzenia do pozycji siedzącej pozwala na wsparcie krążenia, ułatwia częstszą zmianę pozycji, co z kolei niweluje ryzyko powstawania trudnych do leczenia odleżyn. Dodatkowa funkcja pionizacji sprawia, że korzystanie z łóżka staje się o wiele prostsze. Funkcja unoszenia nóg zapewni choremu maksymalny komfort i ułatwi samodzielne wstawanie. Jeśli szukasz nowoczesnego łóżka rehabilitacyjnego, które zapewni większą mobilizację chorego, obrotowe łóżko rehabilitacyjne Twist jest dokładnie tym, czego szukasz.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.