Konsolidacja po zwyżce notowań złota

We wtorek notowania złota mocno ruszyły w górę, jednak już wczoraj ruch wzrostowy się zatrzymał. Dzisiaj rano obserwujemy konsolidację cen tego kruszcu w okolicach 1480 USD za uncję.

Z technicznego punktu widzenia, pozytywnym akcentem było przekroczenie przez notowania złota poziomu lokalnego maksimum z drugiej połowy listopada. Niemniej, dalsze ruchy na wykresie cen złota prawdopodobnie będą ściśle powiązane z danymi makro oraz wydarzeniami politycznymi.

Dzisiaj w Stanach Zjednoczonych opublikowany zostanie cały szereg ważnych danych makro, które mogą wpływać na wartość amerykańskiego dolara, a pośrednio na ceny złota (w zwyżkach cen kruszcu z ostatnich dni pomogło osłabienie USD).

Niemniej, najbardziej istotny będzie rozwój wydarzeń wokół potencjalnego porozumienia handlowego pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Donald Trump z uporem powtarza, że negocjacje z Państwem Środka przynoszą postępy, jednak inwestorzy coraz mniej w to wierzą. Brak konkretnych informacji na temat szczegółów podpisania porozumienia pierwszej fazy budzi wątpliwości w to, że konflikt handlowy może zostać zażegnany szybko.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.