Konsolidacja na PLN i potencjalny spadek aktywności

Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi nieznacznie mocniejszego dolara oraz kontynuację konsolidacji na PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4594 PLN za euro, 3,9695 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1970 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9469 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,349% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu na globalnych rynkach było niezwykle ciekawe – dane z amerykańskiego rynku pracy odebrane zostały jako pro-wzrostowe, pomimo iż liczba wniosków o zasiłek stabilizuje się przy 1,5 mln. Inwestorzy otrzymali za to lepsze odczyty NFP oraz dane dot. stopy bezrobocia. Niemniej dane te nie wystarczyły aby powstrzymać inwestorów przed realizacją pozycji przed długim weekendem w USA. W tle rozgrywa się wyścig o szczepionkę na COVID19 (moderna, azteca, ConSin), co przy wyraźnych problemach z zarażeniami na południu USA urasta do rangi istotnej kwestii również dla rynków globalnych. Sam PLN kontynuuje ruchy konsolidacyjne.

W trakcie dzisiejszej sesji możemy być świadkami niższej aktywności ze względu na brak graczy z USA. Dodatkowo sam kalendarz makro zawiera jedynie wskazania usługowych, finalnych PMI za czerwiec.

Z rynkowego punktu widzenia nic nie wskazuje aby PLN miał opuścić zakres konsolidacji przed weekendem.

usd

eur

gbp

chf

Konrad Ryczko
Analityk

Makler Papierów Wartościowych

Wydział Analiz Rynkowych
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.