Komentarz PLN: Złoty konsoliduje przy 4,55 za euro.

Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi stabilizację na eurodolarze oraz PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5615 PLN za euro, 4,2042 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,3339 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1564 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,407% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu na globalnych rynkach przyniosło lekkie schłodzenie nastrojów po spadkowych zamknięciach na Wall St. Rynek ponownie podejmuje wszelkie sygnały (m.in. schłodzenie oczekiwań wobec ujemnych stóp w USA) jako preteksty do ruchów. Depesze agencyjne dot. Azji sugerują wzrost obaw o drugą falę zachorowań. Ponownie jednak wydaje się, iż jest to jedynie poszukiwanie „pretekstu” do handlu. Na rynku FX brak jest mocniejszych reakcji – eurodolar konsoliduje przy 1,084 USD. Sam PLN pozostaje nad wsparciem 4,50 PLN wobec euro, a ostatnie zachowanie kursu ponownie sugeruje potencjał rozegrania ruchu wzrostowego. W zakresie impulsów lokalnych trwa wyczekiwanie na piątkowe dane dot. PKB.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. NBP przeprowadzi kolejną aukcję skupu obligacji skarbowych. Na szerokim rynku warto bliżej przyjrzeć się odczytom inflacji za kwiecień m.in. z Czech (CPI) czy USA (PPI).

Z rynkowego punktu widzenia najciekawiej prezentuje się obecnie zestawienie z euro, gdzie trwa test okolic 4,55-4,56 PLN. Istotniejszy opór na parze to dopiero okolice 4,60-4,63 PLN.

USD

EUR

Konrad Ryczko
Analityk

Makler Papierów Wartościowych

Wydział Analiz Rynkowych
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.