Komentarz PLN: Złoty bez większych zmian

foto: Shopify

Wtorkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie PLN, pomimo podbicia eurodolara pod 1,2 USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3905 PLN za euro, 3,6625 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0641 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9102 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,39% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny na globalnym rynku walutowym przyniosły ponowne podbicie eurodolara pod 1,20 USD. Tym razem słabość dolara wspierana była wypowiedziami przedstawicieli FED. Pomimo słabego USD globalne nastroje uległy schłodzeniu, co było już widać w trakcie wczorajszej sesji w Europie. Podobne tendencje (lekkie spadki) widoczne są na parkietach w Azji. Lokalnie PLN nie notuje istotniejszych zmian. WIG20 był wczoraj jednym z najsłabszych indeksów w Europie. Rynek nie zareagował znacząco na finalny odczyt PKB za II kw., gdzie publikacja okazała się zbieżna z szacunkami (spadek o 8,2% r/r). Mocno spadły inwestycje (-10,9%) oraz konsumpcja gospodarstw domowych (również -10,9%). Spadek PKB był przez rynek już wyceniony gdyż dotyczył okresu lockdownu w gospodarce.

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy odczyt PMI dla gospodarki polskiej za sierpień. Rynek szacuje wskazanie na 52,9 pkt. Ponadto GUS poda dane dot. szybkiego szacunku CPI za sierpień (oczek. 3%).

Z rynkowego punktu widzenia kwotowania par związanych z PLN nie notują istotniejszych zmian. Trwa wyczekiwanie na test 1,2 EUR/USD co przeniesie impuls dla USD/PLN.

USD

eur

gbp

chf

Konrad Ryczko
Analityk

Makler Papierów Wartościowych

Wydział Analiz Rynkowych
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.