Komentarz PLN: Wyczekiwanie na złotym, CPI/PKB w kalendarzu

Piątkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie zarówno PLN jak i eurodolara. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3985 PLN za euro, 4,0861 PLN względem franka szwajcarskiego, 3,7226 PLN wobec dolara oraz 4,8569 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,303% w przypadku obligacji 10-letnich.

Trudno obecnie znaleźć bardziej interesujące „story” wokół PLN – wszystko sprowadza się do wyczekiwania na korektę na eurodolarze. Przy poziomach rzędu 1,17-1,18 EUR/USD trudno oczekiwać aby czynniki lokalne przyniosły nam słabszego złotego. Globalnie rynek czeka na negocjacje na linii USA-Chiny w dniu 15/08. Obserwowane są również ruchy na rentownościach amerykańskiego długu. Z drugiej strony mamy ciągle impas w zakresie pakietu pomocowego w USA.

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane dot. szybkiego szacunku PKB za II kw. br. (oczek. -8,6% r/r). Ponadto GUS poda również wskazanie CPI za lipiec (fin. 3,1% r/r).

Z rynkowego punktu widzenia trwa wyczekiwanie na ruch na eurodolarze. USD/PLN ponownie zmierza w kierunku wsparcia na 3,7 PLN.

usd

eur

Konrad Ryczko
Analityk

Makler Papierów Wartościowych

Wydział Analiz Rynkowych
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.