Komentarz PLN: Potencjalna korekta USD/PLN

Początek nowego tygodnia obrotu na rynkach nie przynosi większych zmian w układzie na FX. Obserwujemy nieznacznie mocniejszego USD na głównej parze walutowej, co ogranicza dalsze podbicia walut EM. Sam PLN kwotowany jest następująco: 4,4129 PLN za euro, 3,7425 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0780 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8813 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,276% w przypadku obligacji 10-letnich.

Pierwsze godziny obrotu na rynku walutowym w nowym tygodniu nie przynoszą większych zmian. Częściowo związane jest to najpewniej z dniem wolnym od sesji w Tokio. Niemniej widoczna jest, z piątku, próba rozegrania mocniejszego dolara, co najpewniej stałoby się przyczyną do korekty również na PLN. Dolar ma jednak problemy lokalne związane z „trade’ami” bazującymi na braku postępów w zakresie rządowego programu wsparcia czy statystyk związanych z COVID19 w USA. Lokalnie brak jest większych reakcji kursu na rekordowe wskazania dot. zachorowań na koronawirusa w Polsce. Czynnikiem ryzyka był powrót lockdownu, jednak aktualnie rządu realizuje program lokalnych obostrzeń. PLN pozostaje na relatywnie mocnych poziomach – korzystając z sytuacji na rynkach bazowych (słaby USD).

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Również globalny kalendarz makro na dziś jest relatywnie pusty.

Z rynkowego punktu widzenia USD/PLN pozostaje najciekawszym zestawieniem z PLN. Widoczne jest mocniejsze wsparcia w okolicach 3,7 PLN oraz próby wygenerowania korekty wzrostowej (najpewniej d okolic 3,83 PLN).

USD

EUR

Konrad Ryczko
Analityk

Makler Papierów Wartościowych

Wydział Analiz Rynkowych
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.