Komentarz PLN: polski złoty znów pod presją podaży

foto: NBP

Wczorajsza sesja przyniosła próbę wyraźniejszego umocnienia się polskiego złotego. Dobre nastroje na rynku lokalnej waluty nie utrzymały się jednak na długo – indeks PLN zakończył środową sesję neutralnie, a dzisiaj pojawiła się presja podażowa na wykresie BOSSAPLN. Na razie jego wartość oscyluje w okolicach 87 pkt.

 

Notowania BOSSAPLN - dane dzienne

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne

 

Wczorajsze dane makro z Polski były zgodne z oczekiwaniami, więc notowania rodzimej waluty poruszały się pod dyktando nastrojów na szerokich rynkach walutowych.

Dzisiaj sytuacja prawdopodobnie będzie analogiczna. O godzinie 14:00 pojawią się odczyty wskaźników inflacji bazowej, a także minutki z posiedzenia RPP, jednak informacje te raczej nie wpłyną istotnie na wartość złotego, a przynajmniej nie w średnioterminowej perspektywie.

Notowania USD/PLN dzisiaj rano odbijają się w górę po wczorajszym zejściu na najniższe poziomy od miesiąca. Kurs tej pary walutowej obecnie porusza się w rejonie 3,9330.

Tymczasem notowania EUR/PLN kontynuują systematyczny, trwający już od początku czerwca, ruch wzrostowy. Dzisiaj rano kurs tej pary walutowej oscyluje w okolicach 4,4830.

 

Notowania USD/PLN - dane dzienne

Notowania USD/PLN – dane dzienne

 

Notowania EUR/PLN - dane dzienne

Notowania EUR/PLN – dane dzienne

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.