Komentarz PLN: PLN w konsolidacji

foto: flickr, zasoby NBP

Początek nowego tygodnia obrotu na rynku FX nie przynosi istotniejszych ruchów zarówno na eurodolarze, jak i na wycenie PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5479 PLN za euro, 4,1918 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,3170 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1932 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,526% w przypadku obligacji 10-letnich.

Pierwsze godziny obrotu w nowym tygodniu nie przynoszą większych emocji – główna para walutowa konsoliduje blisko 1,085 USD. Globalnie inwestorzy wykazują lekki optymizm związany z luzowaniem lockdown’ów. Lepszego nastawienia nie były w stanie nawet popsuć informacje o koronawirusa w Białym Domu (wokół M. Pence’a). Miejscami wspominane są piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy (NFP ponad -20 mln) jednak rynek na świadomość, iż jest to już historia (dodatkowo spodziewana) a ostatnie odbicie na rynku było spekulacją pod scenariusze luzowanie lockdown’ów oraz odbicia gospodarek (V/U-shape). Sam PLN pozostaje w konsolidacji nad 4,50 EUR/PLN (ostatnio stabilizując się bliżej 4,55 PLN).

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Również globalny kalendarz nie zawiera dziś kluczowych odczytów gospodarczych mogących rzutować na przebieg handlu.

Z rynkowego punktu widzenia pary związane z PLN kontynuują ruchy konsolidacyjne. EUR/PLN oscyluje blisko 4,55 PLN podczas gdy USD/PLN pozostaje w okolicach 4,20 PLN.

 

USD

EUR

 

Konrad Ryczko
Analityk

Makler Papierów Wartościowych

Wydział Analiz Rynkowych
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.