Komentarz PLN: PLN bez zmian, Eurodolar wyżej przed EBC

foto: flickr, zasoby NBP

Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi mocniejszego eurodolara oraz brak większych zmian na wycenie PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4446 PLN za euro, 3,7692 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1242 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8855 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,375% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny handlu na rynku walutowym przyniosły podbicie kwotowań głównej pary walutowej w ślad za odbiciem na Wall St. Dodatkowo rynek obiegły „przecieki” BBG dot. dzisiejszego posiedzenia EBC, gdzie decydenci mieliby pozytywnie zapatrywać się na perspektywy odbicia gospodarczego w Strefie Euro. Rynek obawiał się, iż mocniejsze euro może wywołać werbalne interwencje ze strony EBC. Sam PLN pozostaje stabilny blisko 3,76 PLN za dolara. Podobnie jak pozostałe waluty EM inwestorzy czekają tu na dalsze losy eurodolara, z zastrzeżeniem iż słabszy USD w nikłym stopniu przekłada się na dalsze wzrosty PLN, co sugeruje raczej próbę korekty spadkowej na PLN przy zniżce EUR/USD.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Globalny kalendarz makro zawiera dziś przede wszystkim zakończenie posiedzenia EBC. Oczekiwane jest pozostawienie stóp bez zmian (pochodne wskazują jednak na możliwe lekkie cięcie w przyszlości). Konferencja EBC zaplanowana jest na 14:30.

Z rynkowego punktu widzenia USD/PLN wyhamował pod 3,8 PLN. EUR/PLN „odbił” się od oporu na 4,4563 PLN.

USD

EUR

gbp

chf

Konrad Ryczko
Analityk

Makler Papierów Wartościowych

Wydział Analiz Rynkowych
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.