Komentarz PLN: Eurodolar i PLN bez większych zmian

foto: pixabay

Wtorkowy, poranny handel na rynku FX ponownie nie przynosi istotniejszych zmian na poziomie eurodolara oraz PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3879 PLN za euro, 3,7156 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0840 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8647 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,331% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu na rynku nie przyniosły zmiany tendencji na głównej parze walutowej (konsolidacja 1,17-1,19 USD). Inwestorzy nie zareagowali znacząco na doniesienia o udanej rozmowie telefonicznej na linii USA-Chiny dot. negocjacji handlowych. Trwa wyczekiwanie na dzisiejszej wskazanie niemieckiego IFO oraz czwartkowe wystąpienie Powella w Jackson Hole. Nastroje na rynkach pozostają jednak optymistyczne, czego wyrazem jest wyznaczenie ATH na SPX czy 2-letnie maksima na giełdach w Azji. Sam PLN pozostaje mocny. Strefa 3,7 USD/PLN stanowi jednak lokalne wsparcie.

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane dot. stopy bezrobocia w Polsce za lipiec (spodziewane 6,1%). NBP odbędzie jednodniowe posiedzenie, a GUS poda dane dot. kwartalnej informacji o rynku pracy w II kw. Warto również bliżej przyjrzeć się odczytowymi niemieckiego indeksu IFO oraz pakietowi danych z USA po 15:00.

Z rynkowego punktu widzenia sytuacja wokół PLN nie uległa większej zmianie – złoty konsoliduje na mocnych poziomach czekając na pretekst do korekty.

usd

eur

gbp

chf

Konrad Ryczko
Analityk

Makler Papierów Wartościowych

Wydział Analiz Rynkowych
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.