Komentarz giełdowy: Sesja pod znakiem gamingu

foto: GPW

Dzisiejsza sesja na GPW upłynęła pod znakiem interesujących informacji z branży gamedev. Pozytywna informacja napłynęła ze spółki Creepy Jar. Sprzedaż gry Green Hell na platformy PC, w Microsoft Store i PlayStation Store przekroczyła 4 mln egzemplarzy, co stanowi bardzo dobry wynik dla gry, której premiera miała miejsce ponad cztery lata temu. Monetyzacja gry cały czas utrzymuje się na dobrym poziomie m.in. dzięki cyklicznie wydawanym darmowym dodatkom „Spirits of Amazonia”. Spółka pracuje aktualnie nad wydaniem gry o nazwie Chimera.

Ponadto SimFabric ogłosił, iż premiera gry Quantum Storm na urządzenia mobilne będzie miała miejsce 22 grudnia. Gra zadebiutuje na konsolach PS4/PS5 16 grudnia br. Jej wydawcą będzie spółka zależna Mobile Fabric.

Ciekawe informacje napłynęły również z zagranicy. Akcje Rivian spadły o ponad 2,60% po tym, jak producent pojazdów elektrycznych wstrzymał plany produkcji elektrycznych vanów w Europie wspólnie z Mercedes-Benz. Umowa została podpisana we wrześniu w celu podziału kosztów i zwiększenia produkcji. Rivian zdecydował się na bardziej konserwatywne podejście, jeśli chodzi o nakłady gotówkowe ze względu na wysokie stopy procentowe i obawy gospodarcze.

Władze Szanghaju poinformowały o zniesieniu wszystkich stref zagrożonych Covidem począwszy od 13 grudnia. Jest to kolejna chińska metropolia, która luzuje swoje obostrzenia wirusowe. Stanowi to pozytywną informację dla notowań miedzi.

Ceny ropy naftowej kontynuują spadki, a Ropa Brent zbliża się powoli do poziomu 75 USD za baryłkę, gdzie ostatnio znajdowała się na przełomie 23 i 24 grudnia zeszłego roku. Ropa Brent traci ze względu na niepewność dotyczącą wpływu sankcji na Rosję oraz niepewności dotyczącej Chin.

Z drugiej strony zdaniem Bank of America ropa może dosyć szybko powrócić w okolice 90 USD za baryłkę. Zdaniem banku rynek nie docenia otwarcia chińskiej gospodarki oraz luki podażowej. Z kolei Citi zmniejsza cenę docelową dla Brent na koniec 2023 roku do 80 USD za baryłkę (-8 USD).

Maciej Kietliński

Ekspert Rynku Akcji, XTB

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.