KGHM liderem wzrostów WIG20

foto: flickr, GPW

Wtorek przyniósł odbicie krajowego rynku, przy zwiększonych względem szeregu ostatnich sesji, obrotach. Liderem wzrostów w WIG20 spółka KGHM, pomimo braku wsparcia w cenach miedzi, które zanotowały wczoraj umiarkowaną zniżkę (a w okresie miesiąca są na dwucyfrowym minusie). Drugim najmocniej rosnącym walorem w indeksie spółka PKN Orlen, w przypadku której na wczorajszym ZWZ ostatecznie nie podjęto uchwały zwiększającej kwotowy przedział dopuszczalnych zarobków członków zarządu. Wciąż w mocnym trendzie wzrostowym utrzymuje się CD Projekt, który ponownie poprawił historyczny rekord, przebijając okrągły poziom 200 zł. Ok. 0,7% wzrost na zamknięciu zanotowała Energa, która opublikowała w trakcie wczorajszej sesji wstępne szacunki wyników półrocznych i za II kw. 2018 r. Skonsolidowana EBITDA w II kw. wyniosła 530 mln zł, tj. -2% rdr (w I kw. br. dynamika skonsolidowanej EBITDA wynosiła +4% rdr).

Na rynku amerykańskim wczorajsza sesja przyniosła lekkie wzrosty, mimo rozczarowujących danych Netflixa o liczbie nowych subskrybentów. W trakcie dnia kurs odrobił większość strat, a rozczarowanie nie rozlało się na cały sektor IT, który wciąż ciągnie amerykańskie indeksy w górę (co dobrze obrazują ponowne rekordy Nasdaq Composite).

W kalendarium na dziś uwagę zwracają krajowe dane o produkcji przemysłowej, finalny odczyt inflacyjny w strefie euro oraz dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. Opublikowane wczoraj solidne dane o dynamice zatrudnienia i wynagrodzeń z krajowej gospodarki dają podstawy do oczekiwania utrzymania solidnej dynamiki konsumpcji, obrazowanej dynamiką sprzedaży detalicznej (publikacja w piątek). /Paweł Szewczyk/

BM Alior Bank

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.