Jak wynająć mieszkanie w Polsce? Poradnik w języku ukraińskim

Foto: Life of pix

Z uwagi na aktualną sytuację, jaka ma miejsce na terenie Ukrainy, coraz więcej jej mieszkańców decyduje się na opuszczenie kraju i przyjazd do państw sąsiednich, w tym między innymi do Polski. Według danych Straży Granicznej, od początku agresji strony rosyjskiej, granicę polsko-ukraińską przekroczyło ponad 2,1 mln uchodźców (stan na 20.03.2022).

 

Wyprowadzka z rodzinnego kraju i wynajęcie pierwszego mieszkania w Polsce mogą być sporym wyzwaniem – kwestie związane z aspektami prawnymi, formalnościami i niezbędną dokumentacją są nieco inne niż na Ukrainie.

 

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że wynajem nieruchomości w Polsce może stanowić utrudnienie, dlatego – specjalnie dla obywateli Ukrainy – przygotowaliśmy kompleksowy i merytoryczny poradnik, napisany w języku ukraińskim. Poruszyliśmy w nim wszelkie aspekty związane z procedurą wynajmu mieszkania i domu – gdzie szukać, jakie dokumenty przygotować, do kogo zwrócić się o udzielenie pomocy przy znalezieniu nieruchomości na wynajem, na co zwracać uwagę przy przeglądaniu ofert, jaką umowę podpisać.

 

Będziemy wdzięczni za udostępnienie poradnika na Państwa stronie, dzięki czemu komunikat dotrze do jak największej liczby osób poszukujących w Polsce M na wynajem.

 

Źródło: https://gethome.pl/blog/yak-znyati-kvartiru-v-polshi/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.