Jak grali najlepsi w pierwszej rundzie? Edukacyjny konkurs inwestycyjny TMS. Wyniki I rundy konkursu

Jak grali najlepsi w pierwszej rundzie? Edukacyjny konkurs inwestycyjny TMS

Wybory w USA i II fala zachorowań stały się paliwem dla rynków podczas pierwszej rundy edukacyjnego konkursu TMS Brokers. Spekulacje zaostrzały doniesienia o kolejnych restrykcjach i możliwym lockdownie. Jak ta sytuacja przełożyła się na strategie inwestycyjne graczy?

Zwycięzca 1 etapu rywalizacji nie wybrał jednak ani rynku walutowego ani indeksów giełdowych. W 100 proc. zaangażował się na rynku gazu naturalnego, wykonując jedynie 11 transakcji i uzyskując stopę zwrotu na poziomie 222,68 proc.  Z dużym prawdopodobieństwem inwestor oczekiwał spadku kursu surowca po tym, jak notowania osiągnęły szczyty z końca września 2020 oraz listopada 2019 roku. Kurs uległ korekcie z 2.93 dolarów do 2.61 USD/MMBtu w trzy dni, po czym dynamicznie odbił do 2.85 USD/MMBtu. Zwycięzca po zamknięciu krótkich pozycji, stwierdził, że tak silna wyprzedaż to okazja do kupna. Długie pozycja w II połowie tygodnia sprawiły, że znalazł się na czele rankingu.

Button: GRAJ O NAGRODY!

Srebrny medalista również wybrał rynek surowcowy. Oprócz gazu naturalnego wicelider handlował na amerykańskiej ropie WTI. Różnica między pierwszym a drugim miejscem w konkursie była symboliczna i wynosiła niespełna 2 proc.

Na trzecim miejscu uplasował się gracz ze stopą zwrotu ponad 164 proc. W portfelu tego zawodnika można zauważyć mniej popularną parę walutową EUR/NOK czy francuski indeks giełdowy CAC40 skupiający 40 najsilniejszych spółek spośród stu o najwyższej kapitalizacji na giełdzie w Paryżu.  Oprócz tego brązowy medalista zaangażowany był w inwestycje w popularny indeks niemiecki DAX.

Każda runda to nowa szansa na zwycięstwo – DOŁĄCZ BEZPŁATNIE!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.