Inwestorzy zagraniczni inwestują w mieszkania na wynajem i akademiki

foto: dompress

Po 1990 r. w Polsce bardzo intensywnie rozwijał się rynek biur i centrów handlowych. Obecnie hitem inwestycyjnym są mieszkania na wynajem i domy studenckie.

Rynek nieruchomości dzieli się na kilka segmentów. W rynku mieszkań na wynajem największy udział mają inwestorzy indywidualni, ale mają już konkurencję.

– Przed dwoma laty na rynku polskim pojawili się inwestorzy instytucjonalni, którzy kupują mieszkania, aby wynajmować je osobom fizycznym – mówi w rozmowie z MarketNews24 Dariusz Węglicki, dyrektor zarządzający w CATELLA POLSKA. – Już zainwestowaliśmy ok. 80 mln euro, w trzy projekty. Wśród naszych inwestycji najwyższy segment to Złota 44 w Warszawie, a ceny za wynajem tutaj rozpoczynają się od 8 tys. zł za miesiąc.

Fundusz inwestuje też w Krakowie, w akademik pod wynajem. – Mamy w Polsce 1,3 mln studentów, ale tylko 130 tys. łóżek w domach studenckich i często są to akademiki bardzo kiepskiej jakości – wyjaśniał D.Węglicki podczas konferencji „Dobra Luksusowe – mieć czy być”.

W ocenie CATELLA POLSKA inwestowanie w Warszawie jest atrakcyjne dla zagranicznych inwestorów, ze względu na stopę zwrotu, która netto wynosi 5-7 proc., gdy na Zachodzie to 3,0-3,5 proc.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.