Ile zarabiają menedżerowie piłkarscy?

foto: pixabay

Na boisku podziwiamy piłkarzy, ich fantastyczne zagrania, wielkie mecze, powodzenia i niepowodzenia, ale często w tym wszystkim deprecjonowana lub umniejszana jest rola trenerów i menedżerów, a to przecież oni w równie dużej mierze odpowiadają za powodzenia i niepowodzenia. Dziś o nich, ale z perspektywy… finansowej. Przedstawiamy 5. najlepiej zarabiających menedżerów piłkarskich na świecie.

Kluczowa rola

Rola menedżera w zespole jest kluczowa dla jego funkcjonowania. Zarządza umowami z graczami i może mieć też określony wpływ na politykę transferową poprzez wysłanie jasnego komunikatu do władz klubu, jakich nowych piłkarzy chciałby mieć w drużynie, a kogo chciałby się pozbyć. Menedżer musi też umieć zarządzać finansami, zawodnikami, personelem klubowym i większością innych aspektów, które mają wpływ na to, co się dzieje wewnątrz i na zewnątrz drużyny. FOX Sports Asia przyjrzał się najlepiej opłacanym menedżerom piłkarskim na świecie.

5. Zinedine Zidane – Real Madryt – 16,8 mln euro rocznie

W przeszłości wielki piłkarz, ale jako menedżer będzie chyba na zawsze zapamiętany ze zdobycia trzech z rzędu trofeów za zwycięstwo w Lidze Mistrzów z Realem Madryt w latach 2016 – 2018. Po tym opuścił klub, by wrócić po 10 miesiącach. Przez ten czas przez szatnię „Królewskich” przewinęło się dwóch menedżerów – Julien Lopetegui i Santiago Solari. Po powrocie już widać efekty pracy – Real prowadzi w La Lidze, będzie grał w 1/8 finału Ligi Mistrzów z Manchesterem City. Zobaczymy jeszcze, czy tak samo dobrze będzie po zakończeniu sezonu.

4. Jurgen Klopp – Liverpool – 17,52 mln euro rocznie

Chyba w tej chwili uważany za najlepszego menedżera świata. Jego Liverpool bije wszystkich w Premier League, a zeszłoroczny triumf w Lidze Mistrzów tylko potwierdził, że Klopp dorósł już trenersko do wygrania trofeów na arenie międzynarodowej – z czym wcześniej były problemy. To wszystko zupełnie nie pasowało do Liverpoolu, gdy spojrzymy na „erę” przed mianowaniem Kloppa. „The Reds spalali się psychicznie w najważniejszych meczach. Teraz są maszyną do wygrywania!

Całość artykułu dostępna jest na naszej stronie partnerskiej FormatSportowy.pl

 

Obserwuj Format Sportowy na Twitterze

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.