I runda edukacyjnego konkursu mobilnego TMS Brokers za nami

Znamy wyniki I rundy 6. Edycji mobilnego konkursu edukacyjnego TMS Brokers. Rywalizacja jest zacięta, bo do wygrania są atrakcyjne nagrody: spora gotówka oraz bezprzewodowe słuchawki Apple AirPods co tydzień. Konkurs odbywa się w warunkach bez ryzyka, gdyż gra toczy się na demowych kontach maklerskich z wirtualną gotówką.

Zawody inwestycyjne zostały podzielone na 3 rundy. Każda trwa tydzień. Najwyższa stopa zwrotu premiowana jest punktami. Do zdobycia w jednej rundzie jest aż 50 pkt. za najlepszy wynik. Dodatkowo punkty można zdobywać polecając konkurs swoim znajomym. Tu do „zgarnięcia” jest aż 30 pkt. Zasady zostały w taki sposób ustalone, że premiowana jest regularność i dobry wynik w każdym tygodniu.

Skuteczne inwestowanie podczas konkursu wiąże się z wyborem odpowiedniego rynku. Najlepiej jeśli znajdziemy instrument finansowy, który będzie podążał w regularnym trendzie. Zaletą jest możliwość otwierania również krótkich pozycji, czyli zarabianiu na spadkach notowań pary walutowej, indeksu lub surowca. Ważne również jest to, żeby na rynku panowała odpowiednio duża zmienność, dzięki której uda nam się uzyskać wysoką stopę zwrotu.

Każdy tydzień to nowa szansa na zwycięstwo! Dołącz do zabawy i graj o nagrody!

Rekordzistą w pierwszej rundzie okazał się inwestor Jahonen, z wynikiem ponad 411 proc. Otworzył jedynie 10 transakcji, z czego jedna tylko okazała się stratna. Swoja uwagę zwycięzca pierwszego tygodnia skupił na rynku ropy naftowej. Amerykańska odmiana surowca (WTI) to jeden z dwóch rodzajów „czarnego złota”, w który można inwestować za pomocą aplikacji mobilnej TMS Brokers. Od samego startu konkursu ropa WTI silnie zyskiwała na wartości. W poniedziałek (15 czerwca) wyceniana byłą jeszcze na poziomie 34,4 dolarów za baryłkę. Pod koniec tygodnia cena zahaczyła o okrągły pułap 40 USD. Wzrosty surowca to pokłosie dobrych nastrojów na globalnych rynkach. Ograniczenia w wydobyciu krajów OPEC+ oraz podnosząca się globalna gospodarka z lockdown-u to główne czynniki wspierające wycenę ropy. Lider oprócz rynku surowcowego wybrał segment indeksów giełdowych, a uściślając był to niemiecki indeks DAX. Transakcje na DE30 (kontrakt na indeks) dały mu ponad 6 tys. zysku netto.

Wicelider miał całkowicie inną strategię. Otworzył ponad 320 transakcji na indeksach giełdowych (europejskich oraz amerykańskich). Pojedyncze inwestycje trwały zdecydowanie krócej – średnio kilka lub kilkanaście minut. Do niektórych pozycji stosował zlecenia obronne Stop Loss oraz te realizujące zyski – Take Profit, co w warunkach konkursowych jest rzadkością wśród uczestników. Konkursowicz uzyskał stopę zwrotu w wysokości 291,8 proc.

Stawkę pierwszego tygodnia zamknął uczestnik z wynikiem ponad 243 proc. z 11 transakcjami, z czego 10 było również na rynku ropy WTI. W tym wypadku przeważały pozycje „długie” ale zauważyć można, że inwestor próbował również swoich sił w krótkiej sprzedaży. Niestety jedna z nich zakończyła się stratą w wysokości ponad 2 tys. euro, którą uczestnik zdołał odrobić z nawiązką jeszcze tego samego dnia.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.