Odpowiedzialność społeczna a biznes

„Każdemu zapewnia się wolność wyboru i wykonywania zawodu oraz wyboru miejsca pracy”
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. (Dz.U. nr 78, poz. 483).

Zdaniem ekspertów poprawę sytuacji osób niepełnosprawnych na rynku pracy można osiągnąć wyłącznie przez skorelowanie kilku istotnych czynników. Jednym z nich jest zmiana nastawienia samych pracodawców.

71 procent specjalistów HR przyznaje, że stan zdrowia bywa powodem odrzucenia kandydata do pracy. Widzimy brak zrozumienia po stronie pracodawców, zarówno na poziomie mikro- i małych firm, jak i większych przedsiębiorstw. Są pewne stereotypy, że takie osoby będą non stop na zwolnieniu lekarskim, nie będą się angażować w pracę zespołu, tacy pracownicy będą mało efektywni, będą rodzić konflikty. (źródło: Arkadiusz Pączka, zastępca dyrektora generalnego, Pracodawcy RP)

 

Jakie problemy rozwiązujemy?

Naszą polityką zatrudnienia, w której pierwszeństwo mają osoby niepełnosprawne, chcemy udowodnić, że można w ten sposób budować biznes. Jednocześnie obalamy wszelkie mity wśród pracodawców i kwestionujemy nieprawdziwe argumenty, będące często powodem odrzucenia kandydata do pracy ze względu na jego stan zdrowia.

Aby szerzyć ideę społecznego biznesu powołaliśmy fundację Work 4 Life, której zadaniem jest pomagać innym firmom w Polsce w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Mówiąc krótko chcemy łączyć pracowników z pracodawcami.

Doskonale wiemy jak osoby z niepełnosprawnością mogą być cennym pracownikiem, niezwykle zmotywowanym w codziennych wyzwaniach zawodowych, wykształconym i posiadającym niezbędne kwalifikacje i umiejętności. Naszym zadaniem jest wyróżnić te cechy dla potencjalnych pracodawców.

 

Dołącz do nas!

Jako przedsiębiorstwo medialne działamy jak każdy inny biznes i cele finansowe są integralną częścią założeń projektu. Jednak jesteśmy przekonani, że można pogodzić biznes i organizację przyjazną społecznie.

Priorytety biznesowe są równoznaczne z osiągnięciem pozytywnych wyników finansowych, a zyski z działalności gospodarczej pozwolą nam realizować ambicje budowania innowacyjnego projektu. W ten sposób chcemy rozwiązywać istotny problem społeczny poprawiając jakość życia osób, które z góry są na gorszej pozycji jako kandydata do pracy.

W naszej inicjatywie chcemy być coraz lepsi w tym co już robimy, pomagać rosnącej liczbie osób i jednocześnie budować dobrze prosperujący biznes. Aby tego dokonać poszukujemy partnerów, którzy chcieliby do nas dołączyć i pomóc w realizacji naszych ambicji.

Jeśli chcesz porozmawiać zapraszamy na stronę internetową fundacji: work4life.pl

 

Chcesz dowiedzieć się o nas więcej?

Przeczytaj co robimy jako przedsiębiorstwo odpowiedzialne społecznie
Chcesz z nami współpracować jako autor tekstów lub redaktor, zerknij do nas w dziale praca.
Przeczytaj więcej o naszym projekcie i wydawcy One Board Media