Dziedziczenie firm nadal wywołuje rodzinne konflikty

foto: pixabay.com

Właściciele firm nadal mają problem jak bezpiecznie przekazać firmę w ręce następców, czyli rodziny przedsiębiorcy, unikając przy tym ewentualnych konfliktów pomiędzy spadkobiercami.

Sukcesja międzypokoleniowa staje się powszechnym problemem wśród polskich przedsiębiorców, zwłaszcza właścicieli firm. Niestety polskie prawo i zasady dziedziczenia nie rozwiązują kompleksowo tego problemu. Owszem, właściciel firmy może sporządzić testament i w pewien sposób uregulować te kwestie, niestety nie jesteśmy w stanie uciec chociażby od problemu związanego z zachowkiem.

– Rozwiązaniem powszechnym w innych krajach europejskich jest fundacja rodzinna. Niestety u nas to rozwiązanie nie funkcjonuje, ale trwają prace nad jego wprowadzeniem do systemu prawnego – mówi w rozmowie z MarketNews24 Katarzyna Karpiuk, radca prawny z Kancelarii Ożóg Tomczykowski.

Przedsiębiorcy szukają dobrych rozwiązań prawnych. O tym jak przeprowadzić skuteczną sukcesję międzypokoleniową, zapewniając przy tym względny spokój i zgodę w rodzinie, będą dyskutować podczas zaplanowanego na 4-5 czerwca “Kongresu Sukcecja.pl”.

Źródło: MarketNews24

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.