Dynamiczne sesje na rynku srebra

foto: flickr, storyblocks

Srebro jest gwiazdą bieżącego tygodnia na rynkach surowcowych. Podczas wczorajszej sesji notowania srebra zwyżkowały o prawie 7%, przekraczając tym samym poziom 21 USD za uncję. Natomiast dzisiaj rano ceny  złota kontynuują ruch wzrostowy i chwilowo sięgały już okolic 22,80 USD za uncję. To najwyższy poziom notowań tego kruszcu od 2017 roku.

Niemniej, już dzisiaj wyraźniej widoczna jest presja strony podażowej na rynku srebra, a wskaźniki sugerują wykupienie tego rynku. To oznacza, że po tak dynamicznych zwyżkach, możemy mieć do czynienia z konsolidacją lub odreagowaniem spadkowym, wynikającym chociażby z chęci realizacji zysków przez niektórych inwestorów.

Niemniej, średnio- i długoterminowe perspektywy dla cen srebra pozostają dobre. Na fali ultraluźnej polityki monetarnej kluczowych banków centralnych świata oraz możliwości przedłużenia się kryzysu gospodarczego na najbliższe lata, inwestorzy mogą chętnie dodawać metale szlachetne do swojego portfela – nie tylko złoto, uznawane za bezpieczną przystań, ale także srebro.

 

Notowania srebra – dane dzienne

Notowania srebra – dane dzienne

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.