Spółka DGA zakończyła drugą rundę akceleracji w ramach Akceleratora Innowacji Przemysłowych IndustryLab. 23 startupy otrzymały łącznie aż 4 tys. godzin wsparcia doradczego od blisko 40-osobowego zespołu ekspertów. Ponadto skorzystały z 24 godzin warsztatów. W zakresie projektu wypracowano wiele innowacyjnych rozwiązań, z których będą mogły korzystać duże i średnie firmy przemysłowe. W tym można wskazać m.in. w pełni biodegradowalne materiały kompozytowe, system identyfikujący parametry poruszających się pojazdów szynowych, oprogramowanie służące do projektowania baterii dla pojazdów elektrycznych czy urządzenie nawigacyjne dla osób niewidomych do montażu w środkach komunikacji publicznej.
Akcelerator Innowacji Przemysłowych IndustryLab to projekt realizowany przez poznańską spółkę DGA. I jest współfinansowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości ze środków Unii Europejskiej.
– W ramach intensywnego programu akceleracji każdy zakwalifikowany do programu startup finalnie dostał szansę wdrożenia swojego innowacyjnego rozwiązania u zaangażowanego w ten projekt odbiorcy technologii. Ponadto mógł korzystać z opieki mentorskiej i ze wsparcia merytorycznego. Do tego otrzymał bezzwrotne dofinansowanie w kwocie do 200 tys. złotych – informuje Joanna Juszczyszyn-Klimek, Dyrektor Departamentu Zarządzania Projektami w DGA S.A.
W trakcie ostatnich sześciu miesięcy 23 zespoły uczestniczące w programie wzięły udział łącznie w 24 godzinach warsztatów. Na zajęciach zostały omówione istotne dla młodych przedsiębiorstw zagadnienia. Wśród nich można wskazać m.in. optymalne wykorzystywanie czasu na prezentację, skuteczne prowadzenie działań komunikacyjnych w mediach społecznościowych i narracji finansowej. Odbyło się również wiele indywidualnych, praktycznych sesji doradczych.
– Chociaż półroczna akceleracja i pilotażowe wdrożenia przypadły na czas pandemii, wszystkie zespoły idealnie odnalazły się w zupełnie nowych realiach. Z zaangażowaniem uczestniczyły w szkoleniach oraz korzystały z profesjonalnego doradztwa – ocenia Juszczyszyn-Klimek.
W drugiej rundzie programu wzięło udział aż szesnastu partnerów technologicznych. Są to spółki Solaris Bus & Coach, CELSA Huta Ostrowiec, DRUMET Liny i Druty, HCP Fabryka Pojazdów Szynowych, Stora Enso Polska, RYWAL-RHC, ARHELAN, MPWiK, PKP Energetyka, Krosno Glass, Dr. Schumacher, PLASTWIL, Biuro Inwestycji Kapitałowych, Mercedes-Benz BMG Goworowski, Allmedica oraz Grupa Unimax.
– Warto również podkreślić, że w ciągu pół roku blisko 40-osobowy zespół ekspertów udzielił uczestnikom programu wsparcia doradczego w wymiarze aż 4370 godzin. W tym 1380 godz. mentoringu biznesowego, 1840 godz. coachingu oraz 1150 godz. doradztwa technologicznego – wymienia Dyrektor Juszczyszyn-Klimek.
Jak podsumowuje zespół DGA, druga runda finalnie dostarczyła wielu innowacyjnych rozwiązań, które zostały zaprezentowane w ramach eventu DemoDay pod koniec października br. Wśród nich znalazły się m.in. w pełni biodegradowalne materiały kompozytowe oraz narzędzia do zdalnego i automatycznego monitoringu maszyn. Można wymienić też system identyfikujący parametry poruszających się pojazdów szynowych, oprogramowanie służące do projektowania baterii dla pojazdów elektrycznych, a także urządzenie nawigacyjne dla osób niewidomych do montażu w pojazdach komunikacji publicznej.
Więcej szczegółów o programie IndustryLab:
https://www.dga.pl/projekty-unijne/akcelerator-innowacji-przemyslowych-industrylab-ii
***
Organizator projektu
DGA S.A. z siedzibą w Poznaniu działa na rzecz rozwoju gospodarczego i innowacyjności od 1990 roku. Oferuje mikrofirmom i małym przedsiębiorcom dedykowane programy, oparte m.in. na wsparciu doradczym i mentorskim. Inwestuje też w nowe przedsięwzięcia biznesowe, stale poszerzając obszar swojej działalności. Prowadzi także działania związane z pozyskiwaniem projektów inwestycyjnych, ich wdrażaniem i komercjalizacją oraz nadzorem. Posiada własne środki finansowe na inwestycje. Od 2004 roku akcje DGA są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Spółka oferuje szeroki zakres kompetencji i rozwiązań klientom działającym w różnorodnych branżach w całej Polsce. Konsekwentnie rozszerza swoją ofertę poprzez nieustanny rozwój kompetencji oraz budowę Grupy Kapitałowej DGA. Oferuje ona kompleksową obsługę podmiotów w takich dziedzinach, jak projekty unijne, doradztwo gospodarcze, zarządcze, finansowe, badania rynku, usługi audytorskie, wsparcie dla podmiotów z problemami i szkolenia.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis