Doniesienia ws. Brexitu i trwający rajd Mercatora

foto: pixabay

Amerykańskie akcje odrabiają dziś straty wywołane wczorajszym tweetem Donalda Trumpa. Sesja europejska przebiegała jednak w gorszych nastrojach i część indeksów zakończyła dzień na minusie.

W Europie znów pojawiły się doniesienia związane z brexitową sagą. I choć można już powoli tracić cierpliwość w przypadku kolejnych rund negocjacyjnych, kwestia pozostaje bardzo poważna gdyż Brytyjczycy twierdzą, że odejdą od rozmów jeśli nie dojdzie do porozumienia przed 15 października. Może się zatem okazać, że najbliższe dni będą kluczowe, co nie pozostaje przecież bez znaczenia dla rynków akcyjnych i funta brytyjskiego. W obliczu doniesień funt dynamicznie dziś tracił.

Wśród spółek z indeksu WIG20  znów najlepiej wypadł Alior Bank, który wciąż znajdował się na fali wczorajszych wzrostów. Drugie w zestawieniu uplasowało się PGNiG, co ma zapewne związek z ukaraniem Gazpromu grzywną w wysokości 7,6 mld USD przez polskiego regulatora. W kierunku północnym wciąż zmierza kurs spółki Mercator Medical – inwestorzy najwidoczniej przypuszczają, iż kolejna fala zachorowań będzie wiązała się z dalszym bardzo silnym popytem na produkty ochronne. Kapitalizacja Mercatora wynosi już ponad 5,6 mld PLN, a ze stopą zwrotu YTD przekraczającą 5316%, walory są prawdziwym ewenementem na GPW w Warszawie.

Indeks WIG20 zyskał na koniec dnia 0,07%, jeszcze lepiej poradził sobie mWIG40  (+0,68%). Indeks małych spółek zakończył sesję 0,01% niżej.

(Łukasz Pachucki – XTB)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.