Dlaczego rządowy program zakończył się wyjątkowym sukcesem?

foto: serwis agencyjny MondayNews™

Rządowy program wspierający instalacje fotowoltaiczne okazał się nadspodziewanym sukcesem. Zachęcały do tego zapowiadane podwyżki cen energii, ale sprzyjały programowi także bardzo sprawne procedury z wykorzystaniem internetu i aplikacji.

Od połowy stycznia trwa nowy nabór wniosków do programu „Mój prąd” rozpoczyna się 13 stycznia. Do rozdysponowania jest 900 mln zł, czyli pieniędzy wystarczy dla 180 tys. gospodarstw domowych.

Podczas pierwszego naboru do rządowego programu „Mój prąd” w ciągu 110 dni wpłynęło ponad 25 tys. wniosków o dofinansowanie domowych instalacji fotowoltaicznych.

Zatwierdzono dotacje o wartości 90 mln zł, a program cieszy się gigantyczną popularnością, która przerosła oczekiwania Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Wykorzystując jedną aplikację można było zgłaszać wniosek o dofinansowanie inwestycji w fotowoltaikę i o kredyt, co skracało procedury.

– Prostota składania wniosku o dofinansowanie i ewentualnie o kredyt na instalację fotowoltaiczną było podstawą sukcesu, a większe zaangażowanie banków we współpracę z NFOŚiGW spowoduje, że te wyniki będą jeszcze lepsze – mówi w rozmowie z MarketNews24 Marcin Goderski, dyrektor Departamentu Consumer Finance w Alior Bank SA.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.