Dlaczego czas pozbyć się ograniczających nas kabli

foto: airtame.com

materiał partnera

Technologia była głównym motorem ostatnich zmian w projektowaniu przestrzeni biurowych. W przeciwieństwie do wcześniejszych dni, kiedy ludzie musieli pracować w małych, zamkniętych pokojach, większość funkcjonuje teraz w niekonwencjonalnych otwartych przestrzeniach, takich jak korytarze i lokale coworking. Głównym skutkiem takiej zmiany jest fakt, że nie jest łatwo zaprojektować odpowiedni układ przewodów dla takich lokalizacji bez uciążliwości.

Dlatego właśnie w takim wypadku najlepiej jest wybrać rozwiązanie bezprzewodowe. Oczywiście nie dotyczy to tylko tych wybranych otwartych przestrzeni, ale także biur, które chcą pozostać progresywne w zmieniających się czasach. Zapewne będą i tacy, którzy mogą obawiać się, że wyświetlacze bezprzewodowe mają problemy z opóźnieniami i nie są wystarczająco wydajne, ale rozwijająca się technologia wyeliminowała te czynniki.

Dzieje się to teraz i dzieje się wszędzie. Bezprzewodowe wyświetlacze pomagają organizacjom takim jak szkoły, biura, firmy, start-upy w zwiększeniu efektywność spotkań i wykorzystywaniu wyświetlaczy, gdy nie są używane za pośrednictwem pulpitów nawigacyjnych i cyfrowych oznakowani (tzw. digital signage).

Zalety wyświetlaczy bezprzewodowych

Samo słowo stanowi najbardziej oczywistą zaletę. Bezprzewodowe wyświetlacze nie mają przewodów i to jest jedna z najbardziej pożądanych funkcji. Nie ma absolutnie żadnych wymagań co do łączy, co eliminuje wymagania dla różnych rodzajów kabli, które są używane do podłączenia urządzenia używanego do prezentacji na ekranie.

K2Space prowadzi badania dotyczące trendów w projektowaniu biur. Według nich jednym z najpopularniejszych trendów w 2018 roku jest wprowadzenie otwartych przestrzeni współpracy. Mógłbyś się zastanawiać, co to określenie oznacza, ale jest to nic innego jak pokój spotkań, ale nie w dosłownym znaczeniu. Może być w dowolnym miejscu w biurze, z wygodnymi siedzeniami i dobrze wyposażonym sprzętem, który oczywiście zawiera ekrany z właściwymi funkcjami udostępniania.

Ekrany z właściwymi funkcjami udostępniania mają ogromne znaczenie, ponieważ w takich miejscach czas jest najważniejszy, szczególnie, gdy pracownicy chcą ekspresowo przedstawić i przeprowadzić burzę mózgów. Cała idea wspólnej przestrzeni istnieje już od jakiegoś czasu, ale sposób jej umieszczenia ma ogromne znaczenie. Taka przestrzeń byłaby zlokalizowana centralnie i jest widoczna dla każdej osoby w biurze. Promuje to przejrzystość podczas współpracy i dzielenia się pomysłami.

Skoro już o tym mowa, zastanówmy się trochę, jak możesz zaimplementować taką przestrzeń. Funkcje udostępniania ekranu są bardzo ograniczone w przypadku większości wyświetlaczy. Dlatego mamy Airtame, które jest bezprzewodowym rozwiązaniem do odzwierciedlenia ekranu, które może zmienić możliwości dowolnego ekranu bezprzewodowego. Pomyśl o biurze, gdzie różne osoby posiadają urządzenia działające na odmiennych platformach. Niektórzy mogą nawet nosić swoje prezentacje na telefonach komórkowych. Dzięki technologii Airtame, bezprzewodowe transmitowanie, staje się niezwykle proste niezależnie od posiadanego urządzenia i platformy, na której działa.

Aplikację Airtame można pobrać na wybrane urządzenie, niezależnie od tego, czy działa pod kontrolą systemu Windows, Mac OS, Linux, a nawet iOS lub Android. Następnym krokiem będzie podłączenie urządzenia Airtame do portu HDMI ekranu i połączenie go z udostępnioną siecią. Wystarczy tylko dwie sekundy i kilka kliknięć, aby rozpocząć transmitowanie.

Nie chodzi tylko o to, aby móc prezentować bezprzewodowo. Ekrany mogą nie być używane przez cały czas np. możesz efektywnie wykorzystać je do wyświetlania ważnych statystyk, grafów, celów i osiągnięć firmy. To nie wszystko, Airtame obsługuje również aplikacje ekranu głównego z najnowszą aktualizacją oprogramowania układowego, w tym Unsplash, Slides, World Clock i Google Slides.

Bycie bezprzewodowym oznacza także bycie łatwiejszym w utrzymaniu. Z Airtame staje się jeszcze prostsze dzięki chmurze, która pozwala administratorom IT na zdalne konfigurowanie i monitorowanie każdego urządzenia.

Biorąc pod uwagę wszystkie te zalety, jest całkiem jasne, że wyświetlacze bezprzewodowe i ogólnie rozwiązania bezprzewodowe są lepsze w porównaniu do ich przewodowych odpowiedników. Mówią, że przyszłość jest bezprzewodowa i już najwyższy czas zrobić pierwszy krok, aby pozostać w zgodzie ze zmieniającymi się czasami.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.