Czy warszawski Mordor pozostanie liderem polskiego rynku nieruchomości?

foto: pexels

W Mordorze, czyli na warszawskim Służewcu, powstaje aktualnie 2,5 tys. lokali mieszkalnych i 1,1 tys. pokoi hotelowych. Mordor to nadal dominacja biurowców, ale oczekiwania rynkowe wymusiły duże zmiany.

– Służewiec niewątpliwie walczy o utrzymanie pozycji lidera i dlatego inwestorzy starają się zmienić charakter budynków biurowych, dodając nowe funkcje mieszkalne, handlowe, kulturalne i hotelowe. – mówi w rozmowie z MarketNews24 Anna Olszyńska, Regional Director Vienna House.

Przykładem jest inwestycja P4 w tej części Służewca. Jej częścią jest hotel największej austriackiej sieci hotelarskej Vienna House, którego otwarcie planowane jest na początek 2019.

W zabudowie Służewca wyróżnia się dwa obszary. Pierwszy, leżący na południu, to osiedle eksperymentalnych i prototypowych budynków mieszkalnych wznoszonych w technologii wielkiej płyty. Drugi, leżący na północy i znany jako Służewiec Przemysłowy, to teren przeznaczony w czasach PRL pod zakłady przemysłowe i magazyny. Od lat 90. XX wieku dawna przemysłowa część Służewca była intensywnie zabudowywana budynkami biurowymi, w wyniku czego powstał największy w Polsce kompleks biurowy. Wzniesiono tam ponad 130 biurowców, a w związku z kłopotami komunikacyjnymi (korki i trudności z parkowaniem), zyskał on żartobliwą nazwę Mordoru, czyli mrocznej krainy z powieści Tolkiena.

– Mordor obroni pozycję krajowego lidera – ocenia dyr. Anna Olszyńska.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.