Złoto, czyli jeden z najcenniejszych kruszców na świecie, stanowi synonim bezpiecznej inwestycji. Pomimo, że cena tego szlachetnego metalu rośnie raczej powoli i stopniowo, to jednak zwrot z inwestycji robi wrażenie. Rynek złota w Polsce ciągle odnotowuje wzrost. W jakie złoto warto inwestować?
Największe złoża złota znajdują się w Chinach, Australii, Rosji oraz Stanach Zjednoczonych, właśnie te kraje mają również największe wydobycie tego kruszcu. Pomimo, że w Polsce nie ma imponujących złóż surowcowych, w tym właśnie także złota, to jednak polski rynek rok do roku odnotowuje dynamiczny wzrost. Rynek złota w Polsce stale rośnie i w tej chwili szacowny jest na około 10 ton rocznie. Ten wzrost wyrażony jest nie tylko w większej liczbie klientów, ale także transakcji. Transakcje są realizowane na coraz wyże kwoty i jest ich coraz więcej. Możemy zatem wnioskować, że polarność złota wśród Polaków wzrasta, jest to także dobry sposób na dywersyfikację swoich oszczędności oraz portfela – wyjaśnia Marta Dębska, ekspert Grupy Goldenmark.
O tym, że warto inwestować w złoto nie trzeba już nikogo przekonywać. Średnie ceny tego szlachetnego metalu wahają się na poziomie 1335 dolarów za uncję. Warto się jednak zastanowić, w jakim złocie najlepiej jest ulokować swój kapitał. Produkty najczęściej wybierane i poszukiwane przez klientów, czyli sztabki o wadze jednej uncji, jak i złote monety o zawartości o zawartości kruszcu równej jednej uncji, czyli 31,1 grama. Bardzo popularne w Polsce Krugerrandy w tej chwili są już na równi wybierane przez klientów jak australijskie kangury, czy kanadyjskie liście – dodaje Marta Dębska z Grupy Goldenmark.
Zdaniem eksperta, klienci są bardziej świadomi tego, że dobrej jakości, certyfikowane złoto może przynieść większy zysk przy inwestycjach. Klienci szukają przede wszystkim produktów renomowanych producentów. Producentów, którzy mają renomę nie tylko na Polskim rynku, ale przede wszystkim na rynku międzynarodowym, czyli produktów od wytwórców posiadających certyfikację LBMA. Ta certyfikacja zapewnia łatwość odsprzedaży, nie tylko w Polsce, ale faktycznie na całym świecie – mówi ekspert.
A więc czy pochodzenie złota ma znaczenie? W tej chwili dla klienta nie jest istotne czy moneta pochodzi z RPA czy też z Australii, ważne żeby pochodziła od producenta, który posiada certyfikację – podsumowuje Marta Dębska z Grupy Goldenmark.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis