Co to są urządzenia AutoId?

W celu zachowania porządku w magazynach, hurtowniach, sklepach, a niekiedy również w zakładach produkcyjnych stosuje się różne systemy ewidencjonowania produktów. Współcześnie tego typu systemu bazują najczęściej na prostych kodach kreskowych, które drukuje się przy pomocy specjalistycznych urządzeń drukujących, chociażby takich jak Zebra ZT610. To przemysłowa, niezwykle wydajna drukarka do etykiet, która stanowi przykład sprzętu AutoId dla firmy.

Drukarki do etykiet

Jedną z podstawowych kategorii urządzeń do automatycznej identyfikacji produktów w magazynach i sklepach są drukarki do etykiet. To doskonały przykład sprzętu AutoId występującego w wielu konfiguracjach, od urządzeń stosunkowo prostych, dedykowanych zastosowaniom biurowym, po niezwykle wydajny sprzęt, taki jak drukarki przemysłowe Zebra ZT610, które obsługują zarówno druk termiczny, jak i termotransferowy. Drukowanie etykiet zawierających kody kreskowe jest jednym z najskuteczniejszych i najczęściej dziś stosowanych sposobów identyfikowania produktów, powszechnie wykorzystywanym w handlu, używanym również do celów identyfikacyjnych w transporcie i produkcji. Dzięki drukarkom etykiet przygotowanie kodów kreskowych, które następnie można umieścić na opakowaniach jednostkowych lub zbiorczych produktów jest szybkie, tanie i proste, nie sprawia nikomu żadnych kłopotów.

Inne urządzenia AutoId

Kody kreskowe wydrukowane przy pomocy przemysłowego urządzenia Zebra ZT610 lub dowolnie innego modelu drukarki do etykiet, naklejone na jednostkowe lub zbiorcze opakowania produktów, należy w umiejętny sposób odczytać. Dlatego do grupy sprzętu AutoId zalicza się nie tylko urządzenia drukujące, ale także wszelkiego rodzaju czytniki kodów kreskowych oraz terminale mobilne (urządzenia przypominające współczesny smartfon lub tablet) powszechnie stosowane w pracy magazynierów, osób odpowiedzialnych za obsługę dostaw, pracowników handlu, kurierów i innych. To sprzęt, dzięki któremu można identyfikować produkty po kodach kreskowych znajdujących się na etykietach i tym samym zadbać o profesjonalne ich ewidencjonowanie.

Urządzeniami AutoId są wszelkiego rodzaju sprzęty, które pomagają w automatyzacji procesu ewidencjonowania towarów. Do podstawowych kategorii tego typu urządzeń zalicza się różnego rodzaju drukarki, w tym przede wszystkim profesjonalne drukarki do etykiet, takie jak Zebra ZT610, a także czytniki kodów kreskowych i zaawansowane technicznie terminale mobilne. To sprzęt stosowany m.in. w magazynach, branży transportowej i logistycznej, w firmach kurierskich, sklepach i zakładach produkcyjnych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.