Cena złota odreagowuje dużą zniżkę

Wczoraj notowania złota dynamicznie spadły, po raz kolejny testując wsparcie w postaci psychologicznej bariery na poziomie 1700 USD za uncję. Również tym razem wsparcie to okazało się skuteczne, a cena złota utrzymała się powyżej tej bariery.

Dużą przecenę złota wywołały pozytywne nastroje na szerokim rynku finansowym. Sygnały ożywienia gospodarki po trudnym czasie spowodowanym pandemią pozytywnie przełożyły się na ceny akcji, a jednocześnie zmniejszyły zainteresowanie złotem. Kruszec ten, jako tzw. bezpieczna przystań, radzi sobie bowiem lepiej w okresach rynkowej niepewności i kryzysów.

Wczoraj notowania złota zniżkowały o 1,7%, co jest najgorszym dziennym wynikiem od ponad miesiąca. Kolejne dni będą więc decydujące pod kątem krótkoterminowych perspektyw dla cen tego kruszcu. Jeśli chodzi o średnio- i długoterminowe perspektywy, te wciąż pozostają dobre za sprawą obaw o przeciągnięte w czasie skutki pandemii oraz erozję papierowej waluty na skutek ultraluźnej polityki monetarnej banków centralnych.

 

Notowania złota - dane dzienne

Notowania złota – dane dzienne

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.