Antykryzysowe działania rządu kojarzone są przede wszystkim z bonem turystycznym

foto: wikipedia

Za najbardziej dotkliwe skutki finansowe pandemii uznajemy zwiększone wydatki, obniżanie zarobków i naruszanie własnych oszczędności. O działaniach rządu wiemy bardzo mało.

Jaka jest wiedza o działaniach rządu? Ponad 40 proc. respondentów wie o wprowadzeniu bonu turystycznego, jak wynika z corocznego badania o wiedzy finansowej Polaków, przeprowadzanego już po raz czwarty, przez Dom Badawczy Maison&Partners, na zlecenie platformy Kapitalni.org.

– 40 proc. respondentów stwierdziło, że zostali dotknięci co najmniej przez jeden negatywny aspekt koronawirusa – mówi w rozmowie z MarketNews24 Agata Szczepanik, odpowiedzialna za rozwój platformy edukacyjnej Kapitalni.org. – Najczęściej wymieniano zwiększone wydatki, obniżanie zarobków i naruszanie własnych oszczędności.

Kampania, która była prowadzona, aby uświadomić co rząd robi – dała niewielkie efekty. Aż 17 proc. respondentów nie wie o żadnych świadczeniach finansowych zapobiegających skutkom pandemii.

– Tylko nieliczni wiedzieli, że można odpisać sobie poniesione straty i złagodzić problemy związane z zaległościami podatkowymi – dodaje A.Szczepanik.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.