Amazon na czele najpopularniejszych akcji w II kwartale 2018

foto: pixabay

materiał partnera

Pomimo wojen handlowych i niestabilności politycznej w II kwartale użytkownicy platform transakcyjnych Saxo Banku: SaxoTraderGO i SaxoTraderPRO najchętniej wybierali akcje amerykańskiego giganta handlu internetowego – firmy Amazon.

Peter Garnry, dyrektor ds. strategii rynków akcji, omawia trzy najpopularniejsze akcje (według wolumenu obrotów netto) oraz trzy najczęściej sprzedawane akcje (CFD) w oparciu o liczbę sprzedających klientów.

Najpopularniejsze akcje

– Najpopularniejszymi akcjami w ofercie Saxo Banku są nadal akcje spółek technologicznych ze względu na atrakcyjną cenę, wyniki i renomę przedsiębiorstwa. W ostatnich latach zmieniło się jedynie to, że w czołówce znajduje się coraz więcej chińskich spółek technologicznych, ponieważ globalni inwestorzy wreszcie dostrzegają potencjał wzrostu technologii w Państwie Środka – pisze Peter Garnry.

1) Amazon: Gigant handlu internetowego i infrastruktury w chmurze nadal przyciąga inwestorów, a klienci Saxo wierzą w dalszy imponujący wzrost. Amazon generuje solidne wyniki co kwartał; przewiduje się, że w II kwartale przychody spółki powinny przekroczyć 200 mld USD.

2) Alibaba: Inwestorom trudno się oprzeć najszybciej rozwijającemu się rynkowi handlu elektronicznego na świecie i głównemu graczowi w tej branży, dzięki czemu Alibaba jest na drugim miejscu pod względem popularności. Do popularności tych akcji najprawdopodobniej przyczyniły się mocne wyniki i zwiększone zainteresowanie mediów z rynków rozwiniętych chińskimi spółkami technologicznymi.

3) Facebook: Po skandalu Cambridge Analytica i zmniejszeniu obaw związanych z regulacjami inwestorzy spodziewają się ponownego wzrostu. Ceny tych akcji osiągnęły nowe maksima, co przyciągnęło wielu klientów.

Najczęściej sprzedawane akcje

– Co do zasady nasi klienci dysponują dużymi krótkimi pozycjami w akcjach popularnych spółek technologicznych, najprawdopodobniej w ramach łączonego zakładu przeciwko tzw. „akcjom – bańkom spekulacyjnym”, które wykazują dość wysokie premie z tytułu wyceny – pisze Peter Garnry.

1) Tesla: To najczęściej sprzedawane akcje wśród naszych klientów ze względu na zakomunikowane rynkowi problemy spółki ze sprostaniem oczekiwaniom w odniesieniu do produkcji Modelu 3. Tesla podzielił inwestorów i analityków: najbliższe wyniki za II kwartał będą kluczowe dla tej spółki, ponieważ rynek najwyraźniej traci cierpliwość czekając, aż Tesla zrealizuje cel produkcji Modeli 3. Dotychczas sprzedaż akcji Tesli była utrudniona ze względu na fakt, iż charyzma Elona Muska w dalszym ciągu umacnia wiarę inwestorów w to, że działania spółki umocnią ceny akcji.

2) Facebook: Drugie najczęściej sprzedawane akcje w wyniku wysokiej wyceny i niedawnego skandalu Cambridge Analytica, który podważył zaufanie inwestorów i skutkował przesłuchaniami w amerykańskim Senacie oraz w Parlamencie Europejskim. Pomimo skandalu akcje Facebooka osiągnęły nowe maksima, przez co ich krótka sprzedaż stała się utrudniona. Spółka w dalszym ciągu wykazuje znaczny wzrost dzięki rozpoczętej właśnie monetyzacji aplikacji Instagram i Messenger/WhatsApp.

3) Apple: W efekcie pogłosek o przeciętnym popycie na nowego iPhone’a X ceny akcji w ostatnim kwartale cechowały się większą zmiennością, a ze względu na ogólne nasycenie światowego rynku smartfonów inwestorzy wybierają krótką sprzedaż akcji Apple, przewidując trudności z generowaniem zysków. Na razie jednak krótka sprzedaż jest utrudniona, ponieważ Apple nadal zwiększa przychody i zyski operacyjne w wyniku coraz efektywniejszej sprzedaży treści cyfrowych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.