AliExpress otworzył hub logistyczny w Polsce

foto: Matthew Henry

AliExpress otworzył hub logistyczny w Polsce, i dostarczy paczki następnego dnia w kluczowych miastach przed dniem singla, czyli największym festiwalem zakupowym na świecie

 

AliExpress, globalna platforma handlu internetowego, należąca do Alibaba Group,
ogłosiła,
że pierwsze samodzielne centrum logistyczne w Polsce zostało ukończone i rozpocznie działalność. Hub logistyczny powstał we współpracy z Cainiao, ramieniem logistycznym platformy. Magazyn będzie służył jako centrum realizacji dla sprzedawców AliExpress wysyłających produkty bezpośrednio z Polski i jest największą inwestycją w infrastrukturę zrealizowaną przez AliExpress w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Zlokalizowane w pobliżu Łodzi centrum logistyczne zajmuje łączną powierzchnię 10,000 mkw. i ma rozpocząć działalność przed listopadowym Dniem Singla na AliExpress, czyli największym na świecie Globalnym Festiwalem Zakupów. Zamówienia wysyłane z hubu logistycznego zostaną dostarczone w gwarantowanym terminie 3 dni na terenie całej Polski i powinny dotrzeć do największym miast, takich jak Warszawa, Łódź, Poznań, Kraków i Katowice już następnego dnia w przypadku niektórych zamówień. Lokalizacja hubu będzie również wykorzystywana do obsługi okolicznych rynków, takich jak Czechy, Austria, Słowacja i Niemcy.

Projekt udowadnia ciągły nacisk AliExpress na inwestycje w infrastrukturę i usprawnienie doświadczeń użytkowników podczas zakupów na platformie. We wrześniu platforma ogłosiła także uaktualnienie swojej aplikacji, tak aby zaooferować użytkownikom w Polsce darmową dostawę dla ponad 80% produktów. W ciągu ostatniego roku bardzo wzrosło zainteresowanie AliExpress w Polsce, a dane z WirtualneMedia.pl wskazują, że 33% polskich kupujących e-commerce odwiedziło platformę w sierpniu, co oznacza wzrost z 30% w lipcu, i tym samym AliExpress osiągnęło drugi najwyższy wynik wśród platform e-commerce w Polsce.

„Polska jest naszym regionalnym hubem w Europie Środkowo-Wschodniej i była naturalnym wyborem inwestycyjnym na pierwsze centrum logistyczne w regionie dla AliExpress. Nowe centrum zapewni szybszą wysyłkę dla użytkowników w kluczowych miastach” – dodał Gary Topp, dyrektor generalny AliExpress na Europę Środkową i Wschodnią.

Oczekuje się, że magazyn, który został otwarty na początku października, rozpocznie działalność przed listopadowym Dniem Singla, czyli największym na świecie Globalnym Festiwalem Zakupów. Aby uzyskać więcej informacji na temat Globalnego Festiwalu Zakupów AliExpress 11.11, zainteresowani użytkownicy mogą odwiedzić witrynę lub aplikację AliExpress.

 

 

O AliExpress: Platforma zakupowa uruchomiona w 2010 r. (pl.aliexpress.com). Jest to globalna platformazakupowa, która umożliwia konsumentom z całego świata dokonywanie zakupów
bezpośrednio od producentów i dystrybutorów, głównie w Chinach. AliExpress ma stać sięglobalną platformą dla sprzedawców z całego świata do sprzedaży produktów lokalnie i na międzynarodowych rynkach. AliExpress działa w wielu językach, w tym angielskim,
rosyjskim, portugalskim, hiszpańskim, polskim i francuskim.

 

Kontakt dla mediów:

 

Cohn&Wolfe

Izabela Wejcht

T: 883 505 757

E: izabela.wejcht@cohnwolfe.pl

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.