Przegląd prasy blogerów finansowych

foto: sitebuilderreport.com

W tym artykule przedstawiamy subiektywną listę czterech najciekawszych, naszym zdaniem, wpisów polskich blogów finansowych z ostatniego tygodnia. Przypominamy również, że na łamach Przekroju Finansowego można śledzić najnowsze treści wszystkich wymienionych poniżej blogerów tutaj.

1. Konto za zero i tani kredyt? Oto jak banki naciągają rzeczywistość na swoich stronach internetowych.

Maciej Bednarek na łamach bloga Subiektywnie o finansach przedstawia dowody jak banki potrafią manipulować klientów. Informacje na stronach internetowych banków potrafią być dalekie od rzeczywistości.

Cały artykuł na stronie subiektywnieofinansach.pl

2. Konferencja Berkshire Hathaway – ile kosztuje wyjazd do Buffetta?

„Śladami Warrena Buffetta” to świetny cykl edukacyjny o najsłynniejszym inwestorze naszych czasów. Autorzy Przemek Gerschmann (Equity Magazine) i Tomek Jaroszek (Doradca.tv) przybliżają czytelnikom fenomen Buffetta, w jaki sposób inwestuje i jak można wykorzystać jego metody we własnych inwestycjach giełdowych. Ponadto, obaj Panowie wybrali się na coroczny zjazd akcjonariuszy Berkshire Hathaway w Omaha, USA. W poniższym tekście znajdziecie pełny zakres kosztów takiej podróży oraz kilka ciekawostek.

Artykuł na stronie bloga Doradca.tv

3. Brand24 – droga od startupu przez markę osobistą założyciela do spółki giełdowej wycenianej na 100 mln złotych.

Jeśli do tej pory nie poznaliście założyciela spółki Brand24 Michała Sadowskiego to czas na nadrobienie zaległości. Niemal 2-godzinny materiał z wywiadu ukazuje kulisy sukcesu firmy jak i jej założyciela, który chętnie dzieli się publicznie swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem w jaki sposób budować markę w internecie. Niech Was nie zmyli określenie „Michał Sadowski z Brand24, to taki internetowy śmieszek” bo naprawdę warto. Wywiad co prawda nie ukazał się w ostatnim tygodniu, jednak i tak polecamy zajrzeć 😉

Cały wywiad znajdziecie na stronie Jak oszczędzać pieniądze Michała Szafrańskiego

4. Ile kosztuje posiadanie auta? Kalkulator kosztów utrzymania samochodu.

I na koniec ciekawostka w formie rzetelnej analizy ile kosztuje nas użytkowanie własnego samochodu. Skrupulatne kalkulacje wszystkich kosztów od zakupu, przez bieżącą eksploatację, do nawet takiego zagadnienia jak koszty czasu. Dodatkowo otrzymujemy od autora gotowy plik z szablonem excel do samodzielnego obliczenia kosztów naszego samochodu.

Wszystko na łamach bloga Finanse Bardzo Osobiste

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.