4 miliony mieszkań bez gwarancji

foto: pixabay

W Polsce ok. 12 mln ludzi mieszka w blokach z wielkiej płyty. Najstarsze budynki, choć miały funkcjonować 50 lat, zaraz będą miały 60 i nie zapowiada się, aby szybko miały zniknąć z krajobrazu Polskich miast.

Wielka płyta czy może stać się niedługo problemem. Czy jest możliwy scenariusz, w którym dużo osób będzie chciało pozbyć się tych mieszkań i w związku z tym ich ceny radykalnie pójdą w dół?

– Budynki z wielkiej płyty są modernizowane i ludzie tam dalej mieszkają. Budowano je z przeświadczeniem, że mogą funkcjonować 60 lat, ale nikt tego nie potwierdził, więc mogą stać i 100 lat – mówi Aleksander Skirmuntt, Maxon.

Budynki z wielkiej płyty nadal są popularne, ponieważ wybudowane zostały w bardzo dobrych lokalizacjach. Mieszkania w takich blokach bardzo szybko znajdują najemców.

– Mieszkania w tych budynkach są kompaktowe, czyli lokal poniżej 60 m2 może mieć 3 pokoje – mówi Michał Rudnicki, Emmerson Realty.

Czy trudniej jest wziąć kredyt na mieszkanie znajdujące się w bloku z wielkiej płyty?

– Bez problemu dostaniemy kredyt hipoteczny na takie mieszkanie – komentuje Jarosław Sadowski, Expander.

– Ci, którzy wieszczą, że wielka płyta za chwilę się skończy w Polsce są w dużym błędzie – podsumowuje Jarosław Mikołaj Skoczeń, z firmy Emmerson Realty.

W debacie wzięli udział: Jarosław Sadowski, Expander; Jarosław Jędrzyński, Rynek Pierwotny; Michał Rudnicki, Emmerson Realty; Aleksander Skirmuntt, Maxon i prowadzący Jarosław Mikołaj Skoczeń, Emmerson Realty.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.